Imprezy

Jesteś tutaj: Strona główna »  Kultura, imprezy »  Imprezy kulturalne »  Impreza kulturalna

Śmiertelnie poważne uczucie - spektakl

Data: 2014-12-11
Godzina: 19:00
Miejsce: Centrum Kultury Katowice

Śmiertelnie poważne uczucie Data: 11 I 2014 / 19:00 Miejsce: Sala koncertowa Teatr Capitol z Warszawy Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski OBSADA: Daria WIDAWSKA Piotr GRABOWSKI Maddie, aktorka „po trzydziestce", nie ma już złudzeń, że zagra Ofelię... Skupia się więc na zdobywaniu ról w reklamach telewizyjnych i na atrakcyjnym życiu nowojorskiej singielki. W skrytości jednak marzy o znalezieniu tego jedynego mężczyzny, który by ją kochał...


 • Galeria Malarstwa Polskiego 1800-1945

  Termin: ekspozycja stała
  Galeria Malarstwa Polskiego 1800-1945 pochodzi w większości ze zbiorów przedwojennego Muzeum Śląskiego, gromadzonych w latach 1927-1939 przez ówczesnego dyrektora dr. Tadeusza Dobrowolskiego. Obrazy kupowano w antykwariatach Krakowa, Warszawy, Lwowa, na krajowych wystawach sztuki, od prywatnych właścicieli oraz bezpośrednio od artystów a także w galeriach zagranicznych - w Paryżu i Wiedniu.

 • Galeria Malarstwa Polskiego po 1945

  Termin: ekspozycja stała
  Organizator: Muzeum Śląskie
  Galeria Malarstwa Polskiego po 1945 roku jest pierwszą stałą ekspozycją malarstwa współczesnego w powojennej historii Muzeum Śląskiego w Katowicach. Prezentowane dzieła stanowią niewielką część tej bogatej kolekcji muzealnej powstałej w Polsce po II wojnie światowej, składającej się z 585 prac twórców różnych pokoleń, działających w najważniejszych środowiskach artystycznych.

 • Sztuka przez dotyk

  Termin: ekspozycja stała
  Organizator: Muzeum Śląskie
  Ścieżka zwiedzania Galerii Malarstwa Polskiego dla osób z deficytami wzroku pozwala poznać sztuki wizualne, szczególnie malarstwo, a także samą instytucję muzeum. Tego rodzaju prezentacja zbiorów - udostępnienie kolekcji malarstwa indywidualnym zwiedzającym z dysfunkcją wzroku - jest pierwsza w polskich muzeach.

 • W Drukarni Jana Eichhorna

  Termin: ekspozycja stała
  Organizator: Muzeum Śląskie
  Prezentacja regałów i kaszt z kompletem różnych krojów czcionek z I poł. XX wieku do składu ręcznego oraz maszyn z początku i II poł. XX wieku: linotyp (ZSRR), grafopress (Czechosłowacja) oraz sprzed I wojny światowej tygiel, zszywarka, maszyna do pełnoformatowego druku płaskiego (Niemcy).
  Drukarnia Jana Eichhorna z przełomu XIX i XX wieku mieściła się w oficynie przy dzisiejszej ul. Staromiejskiej 7 w Katowicach.


Imprezy z innych miast

Katowice
 • 8211; koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II

  8211; koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II


  Termin: 2014-04-24 18:00:00

  Miejski Dom Kultury w Katowicach zaprasza serdecznie na koncert w wykonaniu Śląskiego Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Zawodzianki” oraz Zespołu Akordeonistów Katowice-Kleofas MDK „Bogucice-Zawodzie”.
 • Zagrobelny!

  Zagrobelny!


  Termin: 27.04.2014

  Podwieczorek muzyczny: Łukasz Zagrobelny – symfonicznie
 • Zanim podbiją świat

  Zanim podbiją świat


  Termin: 25.04.2014

  Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Mikołów
Świętochłowice
Zabrze
 • 17.05.14 Bokka -koncert w CK Wiatrak

  17.05.14 Bokka -koncert w CK Wiatrak


  Termin: 17.05.2014

  BOKKA - najbardziej niezwykły i tajemniczy projekt muzyczny tego roku już 17 maja w CK Wiatrak!
 • Including excluded

  Including excluded


  Termin: 04.04.2014

  W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu odbyło się spotkanie w ramach wizyty studyjnej Including excluded (Włączanie wykluczonych).
 • ZJAZD TOWARZYSTW CHOPINOWSKICH - koncert

  ZJAZD TOWARZYSTW CHOPINOWSKICH - koncert


  Termin: 31.05.2014

  Zapraszamy na nadzwyczajny Koncert z okazji zjazdu Międzynarodowych Towarzystw Chopinowskich.
1076
Twój schowek