Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

20 gatunków gadów zamieszkało w Silesia City Center

  • Dodano: 2012-08-21 12:30

Na wystawie edukacyjnej w Silesia City Center pojawiły się węże, jaszczurki i żółwie.

 
 
20 gigantycznych terrariów z 20 gatunkami gadów m.in. z Azji i Afryki stanęło w Silesia City Center. Wszystko za sprawą wystawy gadów, na której znajdą się m.in. żywe anakondy, waran indyjski, kameleon jemeński, węże królewskie, pyton i boa dusiciel. Zwierzęta będzie można oglądać na I piętrze centrum do 2 września. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. – To wystawa, która bawi, edukuje, a niektórych przeraża, bez wątpienia natomiast jest okazją, żeby zobaczyć gatunki zwierząt egzotycznych, które znamy wyłącznie z książek i programów przyrodniczych Beara Gryllsa – mówi Marta Drzewiecka, dyrektor marketingu Silesia City Center.
 
 
Boisz się gadów? Przekonaj się, że są fajne
 
Nie taki znowu gad straszny, jak go malują – przekonują organizatorzy wystawy gadów w katowickiej Silesia City Center. Już od poniedziałku na pasażu centrum staną olbrzymie terraria, a w nich 20 gatunków gadów, które do Katowic przyjadą z… Kielc, a dokładnie z Egzotarium „Dolina Gadów”. Długą listę zwierząt, które zamieszkają w Silesii otwierają rzadkie gatunki węży m.in. anakondy, boa dusiciele, pytony cejlońskie, królewskie i tygrysie Albino.
 
- Ta wystawa to lekcja biologii na żywo, zwłaszcza dla dzieci zafascynowanych egzotycznymi zwierzętami, dinozaurami czy gadami. Oprócz tego, że będzie można na niej zobaczyć z bliska te niezwykłe zwierzęta, będzie można dowiedzieć się więcej o ich życiu, środowisku naturalnym, budowie, a także o kraju pochodzenia – mówi Drzewiecka.
 
Poznaj węża, z bliska
 
Nic, więc dziwnego, że do udziału w projekcie Silesia namawia przede wszystkim dzieci, tym bardziej, że organizator wystawy - Egzotarium „Dolina Gadów”, specjalizuje się w organizacji zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków i uczniów z udziałem żywych zwierząt. – Co innego zobaczyć boa dusiciela w telewizji, a co innego dotknąć go na żywo lub stanąć z nim oko w oko, podglądając jego życie w terrarium. Można się przerazić albo zafascynować tymi stworzeniami, w każdym jednak przypadku emocje są gwarantowane – mówi Drzewiecka.
 
Ale nie tylko węże będą atrakcją wystawy. Znajdą się na niej także egzotyczne żółwie m.in. żółwie stepowe oraz jaszczurki - agamy brodate, warany białogardłe, tarczowce sudańskie i kameleony sudańskie. Ale zwierzęta to nie jedyna atrakcja, także same terraria. Zostały one tak zagarażowane, aby imitować naturalny ekosystem zwierząt. Przez cały pobyt w Silesii będą one także karmione, podobnie jak to ma miejsce w środowisku naturalnym – żywymi myszami oraz owadami. 
 
- To taki gadzi Big Brother – śmieje się Marta Drzewiecka. – Z tą tylko różnicą, że podglądając naszych bohaterów, będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o ich życiu, przy okazji obalając stereotypy związane z wężami i jaszczurkami – mówi Drzewiecka.
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.