Wiadomości z Katowic

Bezpieczne wakacje pod czujnym okiem mundurowych na rowerach

  • Dodano: 2019-07-29 11:15

W czasie wakacji wielu mieszkańców wyjeżdża na swój wymarzony wypoczynek poza miasto, jednak w związku z odbywającymi się koncertami oraz wydarzeniami sportowymi w Katowicach i miastach sąsiednich do stolicy Górnego Śląska przyjeżdża wielu turystów.

W okresie tym mieszkańcy i osoby przyjezdne wolne chwilę spędzają w miejscach rekreacji i wypoczynku znajdujących się m.in. w katowickiej Dolinie Trzech Stawów lub w kawiarniach i pubach w usytuowanych w centrum miasta.

Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci na rowerach

W okresie wakacji wiele osób spędza wolny czas w ogródkach wystawionych prze wiele kawiarni i pubów w centrum miasta oraz w parkach i okolicach zbiorników wodnych umiejscowionych na terenie całego miasta. Ponadto w związku z licznie odbywającymi się w okresie czerwca, lipca i sierpnia koncertami, festiwalami muzycznymi i wydarzeniami sportowymi Katowice goszczą wielu przyjezdnych. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają m.in. rowerowe patrole policyjne. Mundurowi poruszając się na rowerze mogą sprawniej i szybciej przedostać się przez zatłoczone miejskie deptaki i zalesione tereny miejskie, niż patrole zmotoryzowane. Ponadto funkcjonariusze w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" kontrolują rejony akwenów wodnych, wspierając ratowników wodnych, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających z utworzonych kąpielisk. Dodatkowo mundurowi w ramach działań profilaktycznych informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać osoby zachowujące się w sposób nieodpowiedzialny.

Pamiętajmy aby przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy

Wybierajmy tylko te kąpieliska na których nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Bezwzględnie stosujmy się do ich uwag i zaleceń. Pamiętajmy że nasze dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod naszą opieką. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy kąpiel po spożyciu alkoholu, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Dlatego też pod żadnym pozorem nie powinniśmy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Do końca wakacji pozostał ponad miesiąc, więc możemy być pewni, że jeszcze nie raz spotkamy mundurowych na rowerach czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również