Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Bezpiecznie podczas WOŚP w Katowicach

  • Dodano: 2016-01-11 08:45, aktualizacja: 2016-01-11 08:57
Katowiccy policjanci jak co roku grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i pozostałych uczestników Wielkiej Orkiestry. Odnotowaliśmy jeden incydent związany z kradzieżą puszki. Sprawca kradzieży został zatrzymany.
 
 
Na bezpieczeństwo miało wpływ zarówno zaangażowanie policjantów, jak i odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie wolontariuszy. Nad kwestującymi w Katowicach czuwali funkcjonariusze umundurowani, jak i po cywilnemu. Policjanci zwracali uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci.
 
 
Policjanci informowali osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać funkcjonariusz WOŚP (identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy. 
 
 
Do incydentu zwiążane z kradzieżą puszki doszło na ulicy Chorzowskiej. Około 20.00 do dwójki wolontariuszy podbiegł chłopak i wyrwał puszkę z datkami. Daleko nie uciekł. Został zatrzymany prze świadka zdarzenia, który przekazał go policjantom z komisariatu II. W skradzionej puszcze było około 240 złotych. Sprawcą okazał się 15-letni mieszkaniec Katowic.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.