Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Był pijany i chciał przejechać policjanta

  • Dodano: 2014-09-15 10:45
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć zatrzymania, staranował radiowóz i chciał potrącić policjanta.
 
Po zbadaniu okazało się, że 44-letni kierowca volkswagena polo jest pijany. Teraz odpowie m.in. za czynną napaść na policjanta. Dziękujemy mieszkańcowi Katowic za przekazaną informacje o pijanym kierowcy, która doprowadziła ostatecznie do jego zatrzymania.
 
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji dostali sygnał o pijanym kierowcy. Na ulicy Osikowej razem z innym kierowcą zablokowali mu wyjazd. Gdy jeden z policjantów zbliżył się do volkswagena polo, siedzący za jego kierownicą mężczyzna gwałtownie ruszył, próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant w ostatniej chwili odskoczył i uniknął potrącenia. Polo z dużą siłą uderzyło w policyjnego mercedesa. Kierowca volkswagena został obezwładniony i zatrzymany. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna był pijany. W jego organizmie stwierdzono prawie 3,3 promila alkoholu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie auta na "podwójnym" gazie, odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.
 
Dziękujemy za przekazaną informacje o pijanym kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii. Mamy wielką nadzieję, że będzie to wzór i motywator dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.