Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Choinka z ozdobami z Katowic w Pałacu Prezydenckim

  • Dodano: 2015-12-09 08:30, aktualizacja: 2015-12-09 08:37
Młodzież pod okiem pedagogów Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach zaprojektowała i wykonała ozdoby choinkowe, którymi udekorowano drzewko w Pałacu Prezydenckim. Bombki wykonano w dwóch technikach. W pracowni złotniczej powstawały ozdoby wykonywane metodą filigranu oraz z blachy i drutu miedzianego, a w pracowni graficznej bombki dekorowano metodą graficzno-malarską.
 
 
– Motywem przewodnim były tradycyjne wizerunki bożonarodzeniowe, w które wpletliśmy motywy śląskiego pejzażu, wykorzystaliśmy również elementy narodowe – mówi dyrektor szkoły Edward Josefowski, który we współpracy z Izabelą Kornas oraz Joanną Nowrot, swoim zastępcą, koordynował projekt.
 
 
Młodzież z nauczycielami została serdecznie przyjęta przez prezydentową Agatę Kornhauser-Duda.
 
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, młodzież zaprezentowała Pierwszej Damie przygotowany program muzyczny i zaprosiła do wspólnego kolędowania – wspomina Edward Josefowski. 
 
Prezydencka Para otrzymała od szkoły prezent w postaci specjalnie zaprojektowanej i wykonanej w szkolnej pracowni złotniczej zestawu srebrnej biżuterii z węglem.
 
– Pani prezydentowa bardzo interesowała się życiem i specyfiką naszej szkoły. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i zwiedzeniu Pałacu wróciliśmy do Katowic – dodaje dyrektor.
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.