Wiadomości z Katowic

Czy będzie jeszcze zimniej? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [15-21 października]

  • Dodano: 2021-10-15 10:00, aktualizacja: 2021-10-15 13:38

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą, a w górach spadł pierwszy śnieg. Czy zima nadejdzie szybciej w tym roku? Zapoznaj się z prognozą pogody na najbliższy tydzień!

Tygodniowa prognoza pogody [15-21 października]

Pogoda na tydzień w Katowicach

Oto prognoza pogody na najbliższy tydzień października! Czy astronomiczna jesień przyniesie chłód i mocne opady? A może na Śląsku będzie słonecznie i ciepło? Sprawdź!

Piątek 15 października

W piątek nie zaskoczą nas opady deszczu. Odczuwalna temperatura będzie dosyć chłodna przez mocny wiatr, który może obniżyć ją nawet o kilka stopni. W ciągu dnia maksymalnie 10-13 stopni. Zachmurzenie umiarkowane.

Sobota 16 października

Sobota bez opadów, ale z dużym zachmurzeniem. Wiatr nie powinien już być tak mocny i zimny. Temperatura rano w okolicach 4 stopni, a w ciągu dnia maksymalnie do 12. Nieznacznie wzrośnie ciśnienie.

Niedziela 17  października

Niedzielny poranek będzie bardzo chłodny, nawet w okolicach 1 stopnia. Po południu termometr nie pokaże więcej niż 12 stopni.  Zachmurzenie zróżnicowane w całym województwie śląskim, od całkowitego do umiarkowanego.

Poniedziałek 18 października

Wraz z początkiem nowego tygodnia wróci do nas odrobina słońca. Noc i poranek znów chłodne, będzie maksymalnie do 3 stopni, a w dzień powyżej 10. Nie przewiduje się opadów deszczu.

Wtorek 19 października

Wtorkowa noc będzie zdecydowanie cieplejsza. Możliwe lokalne zachmurzenia i opady deszczu. Temperatura powyżej 12 stopni.

Środa 20 października

W środę w końcu zrobi się cieplej. W ciągu dnia termometr może pokazać nawet 17 stopni. Noc też cieplejsza, w okolicach 9 stopni. Tego dnia nie przewiduje się opadów, ale niebo będzie zachmurzone.

Czwartek 21 października

Czwartek będzie kolejnym ciepłym dniem. Temperatura znów w okolicy 17 stopni i brak deszczu. Możliwe częściowe zachmurzenie. Może też mocno wiać.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj jesienny okres najlepiej jak potrafisz. Będzie już tylko zimniej! Pamiętaj, by przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol. Przyda się w deszczowe jesienne dni, które nas czekają.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.