Wiadomości z Katowic

Czy zima z nami zostanie? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [3-9.12]

  • Dodano: 2021-12-03 10:00

Rozpoczęła się meteorologiczna zima. Czy w nadchodzących dniach możemy liczyć na kolejne opady śniegu? Zapoznaj się z prognozą pogody na pierwszy tydzień grudnia!

Tygodniowa prognoza pogody [3 - 9 grudnia]

Pogoda na tydzień w Katowicach

Oto prognoza pogody na pierwszy tydzień grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima przyjdzie wcześniej w tym roku? Sprawdź!

Piątek 3 grudnia

W piątek w naszym województwie będzie bardzo pogodnie. Z upływem kolejnych godzin na niebie będzie coraz mniej chmur. Tego dnia w całym województwie nie przewiduje się opadów deszczu. Temperatura w dzień będzie utrzymywać się w  okolicach 1 stopnia, natomiast w nocy może spaść do -2 stopni.

Sobota 4 grudnia

Czeka nas pochmurna sobota. Mimo zachmurzonego nieba nie powinno padać. W dzień termometry pokażą około 2 stopnie. Możliwe są podmuchy mocnego wiatru. W nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Niedziela 5 grudnia

W niedzielę może zrobić się biało. Miejscami możliwe są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Rano temperatura będzie w okolicach zera, w ciągu dnia wzrośnie do maksymalnie 3 stopni. 

Poniedziałek 6 grudnia

Czekają nas chłodne Mikołajki. W ciągu dnia termometry pokażą -1 stopień. Prognozowane są przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W nocy będzie zimno - temperatura spadnie nawet do -4 stopni. 

Wtorek 7 grudnia

Kolejny chłodny dzień i mroźna noc. W ciągu dnia temperatura maksymalna to -2 stopnie. Na niebie nieco się rozjaśni i nie przewiduje się opadów deszczu ani śniegu. W nocy będzie mroźno, termometry mogą pokazać nawet -7 stopni.

Środa 8 grudnia

W środę niebo będzie częściowo zachmurzone. W ciągu dnia powtórzy się pogoda z dnia poprzedniego - będą pojawiały się przejaśnienia i nie będzie padać. W nocy temperatura spadnie do -4 stopni.

Czwartek 9 grudnia

Marznący deszcz i gołoledź. W czwartkowy poranek temperatura będzie wzrastać, ale zatrzyma się na 1 stopniu powyżej zera i znów będzie spadać, aż do -4. Niebo będzie bardzo zachmurzone i możliwe są opady marznącego deszczu. Warunki na drogach mogą być ciężkie, kierowcy powinni bardzo uważać. 


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.