Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

December 2.0?

  • Dodano: 2017-07-21 11:00

Za 4 lata poznamy nowe oblicze CKK. December Palast pozostanie w przestrzeni miejskiej, ale zmieni się całkiem sporo. Jakie plany ma miasto?

To ważny gmach. Charakterystyczny, cieszący się sporą popularnością, z burzliwą historią (warto m.in. sięgnąć po „Cysorza”). Ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.

O jego przebudowie, modernizacji lub wyburzeniu mówi i przebąkuje się od lat. I od lat niewiele się dzieje. Teraz magistrat snuje "realne" plany. Będą starania o unijne dotacje, ponieważ koncepcja „nowego” gmachu, jeśli ma wejść w fazę realizacji, będzie słono kosztować. Co się zmieni?

Na początek gmach ma przejść termomodernizację. Nowe drzwi, okna, nowoczesny system ogrzewania (a nie stare kaloryfery), ocieplenie ścian. I nowa elewacja. Pałac Grudniowy zmieni się także wewnątrz. Powiększona ma zostać sala widowiskowa, ma się pojawić profesjonalna scena teatralna, być może zaprojektowana zostanie przestrzeń kinowa. 

Ile miałby wynieść koszt modernizacji, nie wiadomo, ale opierając się na zebranych informacjach, ponad 100 milionów. Dowiemy się więcej, gdy pojawią się nowe informacje i… konkrety.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.