Wiadomości z Katowic

Dwie złote pięściarki 06 Kleofas Katowice na Mistrzostwach Polski!

  • Dodano: 2013-10-31 14:00

Zawodniczki 06 Kleofas Katowice - Angelika Grońska i Aleksandra Talaga zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych i zdobyły tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Polski, w czasie zmagań bokserskich w Karczewie.

W środę, 30 października Angelika zwyciężyła w kategorii 51 kg, w finale pokonując Katarzynę Cieślik z OZB Śląski, a Aleksandra Talaga w kategorii 69 kg, po walce z Karoliną Gawrysiuk z GUKS Carbo Gliwice.


- Bardzo nas cieszą oba zwycięstwa, szczególnie dlatego, że o ile Angelika była faworytką, bo broniła tytułu sprzed roku, o tyle zwycięstwo Oli, było dla nas miłą niespodzianką – mówi Damian Kuźma, prezes 06 Kleofas Katowice.


Obie zawodniczki Kleofasa studiują na drugim roku Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Angelika zaczynała od kick boxingu, który trenowała przez 6 lat, zdobywając m.in. mistrzostwo Polski w swojej kategorii. Trzy lata temu zaczęła trenować boks w katowickim klubie, pod okiem Safara Alijewa. Aleksandra trenuje w Kleofasie od 4 lat, największym jej dotychczasowym osiągnięciem był brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek, który zdobyła w 201 roku. Jej trenerem jest Michał Strogyj.

Finał kategorii 51kg
Cieślik Katarzyna (OZB Śląski) vs Grońska Angelika (06 Kleofas Katowice) 0:3

Finał kategorii 69kg
Gawrysiuk Karolina (GUKS Carbo Gliwice) vs Talaga Aleksandra (06 Kleofas Katowice) 0:3


06 Kleofas Katowice to klub sportowy, którego tradycje sięgają 1906 roku, w tym roku kończy więc 107 lat i jest dziś jedynym klubem bokserskim w Polsce. Jego wychowankowie biorą udział w turniejach firmowanych przez międzynarodowe stowarzyszenie boksu amatorskiego AIBA. Utrzymuje się z dotacji miasta, składek członkowskich i datków kilku prywatnych sponsorów, jednak w ostatnich latach jego sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Głównie z powodu spadającego zainteresowania młodzieży uprawianiem tej dyscypliny sportu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.