Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi rozdawali odblaski

  • Dodano: 2017-09-06 09:15

Dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach wspólnie ze strażakami oraz funkcjonariuszami WITD wzięli udział w festynie pt. "Bezpieczny powrót do szkoły", który odbył się na terenie sklepu Auchan.

W trakcie festynu policjanci z najmłodszymi powtarzali zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę wykorzystując "pluszowe miasteczko". Ćwiczeniom bacznie przyglądał się Sznupek, który nagradzał dzieci słodkościami w postaci cukierków oraz lizaków. Dzieci otrzymały również odblaski.

Podczas festynu "Bezpieczy powrót do szkoły", który odbył się m na terenie sklepu Auchan w Katowicach dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach sierż. szt. Piotr Rudek oraz sierż. szt. Andrzej Maniera  wraz z kierownictwem sklepu oraz przy współpacy ze Strażą Pożarną i Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Katowicach przeprowadzili prelekckje dotyczącę prawidłowego zachowania się podczas korzystania z przejść dla pieszych, które w głównej mierze skierowane były do najmłodszych. W trakcie festynu policjanci z najmłodszymi powtarzali zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę wykorzystując "pluszowe miasteczko". Ćwiczeniom bacznie przyglądał sie Snupek, który nagradzał dzieci słodkościami w postaci cukierków oraz lizaków. Podczas spotkania dzieci chętnie uczestniczyły w kolorowaniu przygotowanych przez dzielnicowych kolorowanek.

Policjanci w myśl idei "Dzielnicowy bliżej nas"podczas festynu promowali policyjne aplikacje : "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", dzięki którym kontakt z Policją jest jeszcze porostrzy. Za pomocą internetu oraz telefonu komórkowego można bardzo szybko ustalić dane kontaktowe do swojego dzielnicowego.

Powyższe działania wpisują się w ogóolnopolską kampanię " kręci mnie bezpieczeństwo" pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego dzieci uczestniczące w policyjnych działaniach profilaktycznych zostały wyposażone w odblaski.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Józef

    Zrobili, w połączeniu z urzędnikami zlikwidowali 4 potencjalne miejsca parkingowe przez postawienie szarych słupków. Pogratulować intelektu, ani dzielnicowy ani urzędnicy nie wiedzą skąd biorą się pieniądze na ich pensje i wykańczają chlebodawców. Cóż bozia rozumów poskąpiła i nic z tym już nigdy nie da się zrobić, tylko czekać aż wymrą.

  • mat

    Wzieliby się za wypełnianie misji i pisanie pism do urzędu aby tworzyć nowe miejsca parkingowe. Jednak w tej sprawie niec nie robią oprócz dręczenia i wyciągania kasy od ludzi, który nie mają gdzie parkować bo ich koledzy urzędasy zamiast budować parkingi woleli sprzedać ziemię pod biedronki itp. Wygląda to na działalność zorganizowaną mającą na celu korzyść finansową. Miałem do czynienia z dzielnicowym z Ułańskiej w Katowicach i tak to właśnie wygląda. Wstyd i hańba.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.