Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi z uczniami o bezpieczeństwie w czasie wakacji

  • Dodano: 2022-07-08 10:30

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Katowicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie letnich wakacji. Ze starszymi uczniami przeprowadzono prelekcję na temat obowiązującego prawa i odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne i demoralizację.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach sierż. szt. Adam Zając i sierż. Mateusz Wycik tuż przed zakończeniem roku szkolnego spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Katowicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie letnich wakacji. Policjanci dla pierwszoklasistów po zajęciach z bezpieczeństwa przeprowadzili konkursy i wręczyli dzieciom drobne upominki. Natomiast z uczniami klas starszych przeprowadzili prelekcję na temat obowiązującego prawa i odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne i demoralizację.

Policjanci przypominają, że w czasie letnich wakacji nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są właśnie dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. W tym szczególnym okresie należy zapewnić dzieciom opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu.

Policjanci w czasie spotkań z dziećmi i młodzieżą omawiają sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie i wypracowują sposoby ich unikania, a jeżeli już zaistnieją radzenia sobie z nimi w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób. Rodzice w domu również powinni porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem) czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem, aby to były naprawdę bezpieczne, beztroskie i szczęśliwe wakacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.