Wiadomości z Katowic

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  • Dodano: 2022-06-23 09:45

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych, kiedy prowadził samochód i popełnił kolejne przestępstwo, jakim jest złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Na kolejny wyrok zatrzymany będzie oczekiwał w zakładzie penitencjarnym.

35-latek zatrzymany. Był poszukiwany listem gończym

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Katowicach sierż. szt. Mateusz Krzeszowiak i sierż. szt. Michał Wałęga w trakcie swojej służby na ulicy Strzelców Bytomskich zauważyli poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Poszukiwany jechał volkswagenem, nie zwracając w ogóle uwagi na policyjny radiowóz. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, gdyż 35-latek za popełnione wcześniej przestępstwo poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący autem popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce penitencjarnej. Tam też będzie oczekiwał na kolejny wyrok za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.