Wiadomości z Katowic

EKG, czyli biznesowy szczyt w sercu Śląska

  • Dodano: 2011-03-29 12:30

Blisko 900 prelegentów i ponad 4,5 tys. uczestników z kraju i z zagranicy weźmie udział w trzeciej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Trzydniowy cykl debat, spotkań biznesowych i paneli dyskusyjnych, obejmujący szerokie spektrum zagadnień gospodarczych, po raz kolejny zagości w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy to jedna z największych imprez biznesowych w tej części Europy, miejsce dialogu o kształcie europejskiej gospodarki na przestrzeni najbliższych lat. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, nie tylko ze względu na rozmach i skalę przedsięwzięcia, ale także w związku ze zbliżającą się wielkimi krokami prezydencją Polski w Unii Europejskiej. Wśród gości kongresu znajdą się m.in. czołowi politycy państw Europy Środkowo-Wschodniej z szefami rządów Czech i Słowacji, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i polskiej polityki oraz bogata reprezentacja świata biznesu.

Prestiż i rangę imprezy podkreśla Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

"Europejski Kongres Gospodarczy nie jest wydarzeniem tylko regionalnym, ani nawet krajowym. Kongres na dobre wpisał się w kalendarz imprez europejskich i jest bardzo ważnym wydarzeniem w naszej części Europy. Organizacja kongresu jest doskonałą formą promocji regionu, szansą na zaprezentowanie naszych walorów przedstawicielom międzynarodowych firm. Z roku na rok gromadzi więcej uczestników, a to jest powód aby coraz śmielej używać polskiego skrótu nazwy imprezy. Jeśli ów kongres miałby być miarą kondycji rozwoju gospodarczego, to skrót EKG świadczy o pulsującym w dobrym kierunku rytmie gospodarki naszego regionu" - stwierdził marszałek.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie konkurencyjna gospodarka Europy. Ważnym obszarem dyskusji będzie ponadto sytuacja finansów publicznych państw europejskich, stabilność energetyczna wspólnoty, a także nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Wstępny zakres tematyczny obejmuje również takie problemy jak: przyszłość europejskiej sieci transportu kolejowego, planowanie rozwoju miast, innowacje - rola jednostek badawczo-rozwojowych,  energetyka atomowa, rynek kapitałowy, infrastruktura i transport oraz kierunki polityki regionalnej w Unii Europejskiej.

Tegoroczna edycja kongresu odbędzie się w dniach 16-18 maja br. w Katowicach. Poszczególne panele odbywać się będą w kilkunastu lokalizacjach w ścisłym centrum miasta. Kongres jest znakomitą okazją do promocji regionu, nie tylko pod względem gospodarczym, ale także kulturalnym. Dla uczestników kongresu zostanie bowiem przygotowany specjalny pakiet imprez towarzyszących, prezentujący bogatą ofertę kulturalną regionu.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również