Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Elfy z opóźnieniem. Jest pojazd zastępczy.

  • Dodano: 2017-08-11 13:00

Elfy drugiej generacji, które niedawno były testowane na specjalnym torze, nie są jeszcze gotowe. PESA ma małe opóźnienie, ale przysłała pojazd zastępczy. Nowe składy mają być niebawem.

Bydgoski producent taboru kolejowego nie podał dokładnego terminu dostawy nowych pociągów. Opóźnienie spowodowane jest nie otrzymaniem homologacji na nowe składy. To nowe pojazdy, choć bardzo przypominają swoje pierwowzory. Podobno są już gotowe do odbioru, brakuje jedynie ostatecznej decyzji o dopuszczeniu ich do ruchu (wszystkie badania zostały ponoć rozpatrzone pozytywnie). Miejmy nadzieję, że uda się je jak najszybciej dostarczyć na tory naszego województwa.

Koleje Śląskie zamówiły wraz z Urzędem Marszałkowskim łącznie 19 składów, liczących od 2 do 4 członów. Koszt inwestycji to 300 milionów, a termin dostawy wszystkich pociągów mija za rok. Skład zastępczy został do nas przysłany, by PESA uniknęła zapłacenia wysokiej kary za opóźnienia.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Salz

    Pociąg jest gotowy, w internecie można znaleźć mnóstwo jego zdjęć i filmików z jazdy w barwach KŚ. Ot, czekać trzeba aż urzędy odpowiedzialne za homologację dadzą wszystkie pieczątki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.