Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej - EKOSONG 2016

  • Dodano: 2016-06-08 07:45, aktualizacja: 2017-06-22 10:43
W sobotę, 11 czerwca 2016 r. po raz XXIII odbędzie się Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej – EKOSONG 2016 organizowany przez Zakon Braci Mniejszych – Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach.
 
 
EKOSONG na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń artystycznych na Śląsku. W tym roku, tradycyjnie oprócz samego konkursu piosenki ekologicznej i religijnej organizatorzy przygotowują szereg atrakcji dla najmłodszych, turniej piłki nożnej pomiędzy Franciszkanami, pracownikami Urzędu Miasta Katowice, Nadleśnictwa Katowice i Helimedu. Finałem pierwszego dnia będzie koncert muzyki  uwielbienia w wykonaniu Michała Króla z zespołem oraz koncert muzyki folk-classical crossover w wykonaniu kapeli góralskiej TEKLA KLEBETNICA.
 
 
W niedzielę, 12 czerwca 2016 r. odbywać się będą obchody ćwierćwiecza Zakonu Maltańskiego na Śląsku po upadku komunizmu. O godzinie 15 na Kalwarii Panewnickiej odprawiona zostanie polowa Msza Święta w intencji Zakonu Maltańskiego oraz Ratowników – maltańskich, górniczych i morskich. Po Mszy Świętej będzie miało miejsce widowisko operowe Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu. W czteroaktowym libretcie Franciszka Łojasa Kośli wystąpi 150 śpiewaków i muzyków Podtatrza.                                                                                                                                          
 
W operze wykorzystano fragmenty homilii, przemówień i pieśni wykonywa-nych podczas pielgrzymek papieskich na Podhalu. Widowisko to jest przepełnione góralskimi tradycjami – śpiewem, muzyką, tańcem, a jego celem jest pielęgnowanie pamięci o Janie Pawle II, wzmacnianie wartości chrześcijańskich, a także promocja kultury Podhala w innych regionach Polski. Do tej pory operę wystawiano między innymi w Zakopanem, Krakowie, Warszawie i Rzymie. Reżyseria: Józef Pitoń wraz z kierownikami zespołów góralskich, muzyka: Krzysztof Trebunie-Tutka, scenografia: Ewa Dyakowska-Berbeka, Światło i nagłośnienie: Marcin Słodyczka. Po  widowisku odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup ambulansu medycznego niezbędnego podczas zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży.
 
 
Organizatorami Artystycznego weekendu w Panewnikach są: Miasto Katowice, Związek Podhalan Odział Katowice, Zakon Maltański, Nadleśnictwo Katowice oraz Franciszkanie – Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach.
 
 
 
ARTYSTYCZNY WEEKEND W PANEWNIKACH 11-12 CZERWCA 2016 R.
 
PROGRAM:
 
EKOSONG 2016   11.06.2016
 
14:00  Rozpoczęcie Festiwalu na scenie
 
Gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Katowicką Grupę Artystyczną KAGAERT
 
14:15  Zespół Dziecięcy z MDK Ligota
 
14:45  Iluzjonista – Tomasz Kobis
 
15:30  Konkurs Piosenki Ekologicznej i Religijnej
 
Zbiórka e-śmieci, mecz piłki nożnej, edukacja ekologiczna, Bractwo Rycerskie – Chorągiew Rycerstwa Ziemi Śląskiej
 
            17:30  Michał Król z Zespołem – Koncert Muzyki Uwielbienia
 
18:30 Ogłoszenie wyników Konkursu Piosenki
 
            18:45  Tekla Klebetnica – kapela góralska (muzyka folk-classical crossover – II miejsce w Mam Talent 2013 r.)
 
 
 
OPERA GÓRALSKA   12.06.2016
 
15:00 EUCHARYSTIA polowa na Kalwarii Panewnickiej w intencji Zakonu Maltańskiego oraz Ratowników – maltańskich, górniczych i morskich. Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan oddziału Katowickiego.
 
16:30 Widowisko operowe - Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu.
 
Kwesta na rzecz Fundacji Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup ambulansu medycznego niezbędnego podczas zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży.
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.