Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

GKS bez miejskiego dofinansowania?

  • Dodano: 2017-10-29 14:00

Coraz częściej pojawiają się pytania, czy w obliczu licznych porażek (w tym także ostatniej, z GKS Tychy), miasto nie wstrzyma finansowania klubu. To byłby poważny problem dla zarządu i zawodników z Bukowej.


Prezydent Marcin Krupa zapowiada to od dawna. Czy słowa zamienią się w czyny? Prawdopodobnie w tym roku klub nie otrzyma już z miasta ani złotówki. Ostatnie mecze, głównie przegrane, sprawiły, że zarówno prezydent, jak i radni, nie patrzą już na piłkarzy przychylnym okiem.

Po porażce z Ruchem i GKS Tychy zmarnowano szansę na pojawienie się w czołówce ligi (obecnie 13 pozycja). Parafrazując słowa Marcina Krupy z września tego roku, nie wiadomo nawet, czy z taką grą, kolejny sezon też spędzimy w pierwszej lidze. Te słowa dały chwilowa poprawę, ale kolejne przegrane mecze pokazały, ile pracy czeka jeszcze GKS Katowice.

Nie bez znaczenie jest również zachowanie kibiców, choć tu wypadało by dodać także przedrostek "pseudo-", którzy swoimi poczynaniami ostatnio zbyt często szkodzą drużynie. To nie jest dobra reklama dla miasta i kolejny powód, by ograniczać dopływ gotówki.

Czy odcięcie od finansowego kurka (dość szerokiego) będzie kubłem zimnej wody i katalizatorem zmian w drużynie? A może sprawi, że klub będzie spadał jeszcze długo?

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.