Wiadomości z Katowic

Imprezy i wydarzenia na Śląsku [3-9 grudnia]

 • Dodano: 2021-12-03 08:00, aktualizacja: 2021-12-03 08:31

Choć Mikołajki już za rogiem, a do świąt Bożego Narodzenia czasu coraz mniej, odłóż świąteczne porządki i sprawdź, jakie wydarzenia odbywają się na Śląsku w ciągu najbliższego tygodnia! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z imprezami dla każdego!

Najbliższy tydzień 3-9.12 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Lubisz spędzić wieczór z kabaretem lub na koncercie? A może marzy Ci się Mikołajkowa impreza w weekend? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [3 - 9 grudnia]

3 grudnia

RUDA ŚLĄSKA - Barbórkowy Stand-Up Mariana Makuli

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,   Piotra Niedurnego 69.       
 • Program przygotowany z okazji Barbórki 2021 przez autora tekstów, wykonawcę, producenta i animatora śląskości Mariana Makulę. Usłyszycie w nim żartobliwe utwory jak wiersze, opowiastki, piosenki szpasy i wice, w których opowiada o pracy górniczej. Program ten jest przeplatany piosenkami w wykonaniu kapeli „Superior Silesian Band”. W palecie utworów muzycznych znajdziecie nie tylko piosenki Makuli takie jak pastisze „Ballada o górniku”, „Kaj sie podzioły tamte Barbórki”, ale też niezapomniane utwory A.T. Skupinskiego jak „Dorka” i „Gelynder Blus” oraz J. Skrzeka-Kyksa -„Sztajger”, „O mój Śląsku”, czy wreszcie znane i popularne pieśni biesiadne jak „Karolinka”, „Jo ślonski Pieron” itp.

KATOWICE - Spektakl "Kłamstwo"

 • Godz. 19:00, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • "Czworo przyjaciół. Dwa małżeństwa. Wiele prawd. Jedno KŁAMSTWO." Ta komedia to wyrafinowana teatralna zabawa, mająca ambicje na trochę więcej. To kłamstwo, zawiera prawdę o naturze człowieka.

ZABRZE - Koncert premierowy Kleszcza - "NIE MA PŁYTA"

 • Godz. 20:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • "NIE MA PŁYTA" to drugi zaraz po ”Czerni i Bieli” solowy album Kleszcza. Raper do współpracy zaprosił wielu znamienitych gości ze świata muzyki, takich jak: Abradab, Opal, AdMa, Paulina Sykut-Jeżyna, Kamil Bednarek, Sidney Polak, KaeN czy Vixen. Najnowszy krążek to metaforyczne drzwi, za którymi znajdziecie mieszankę wszystkich emocji. Nie posiada jednolitej konwencji, usłyszycie na nim mrocznego, szalonego, dobrze Wam znanego Kleszcza, ale także utwory balladowe oraz eksperymentalne. 

4 grudnia

KATOWICE - Festiwal Czekolady i Prezentów

 • Godz. 10:00, Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1.
 • Festiwal Czekolady i Prezentów WeForm 4-5.12.2021, to największe Czekoladowe Show w Polsce! Katowicka Galeria Szyb Wilson, zamieni się w kopalnię Czekolady, która zabierze Was w świat dzieciństwa i słodkich zachwytów. To także czas na świąteczne zakupy i prezenty dla najbliższych.

ZABRZE - Tańce dla dzieci z zespołem Spoko Loko!

 • Godz. 12:00, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul.3 Maja 91a.
 • Spoko Loko zawita w Zabrzu z okazji Mikołajek! #tańcedlaDZIECI to godzinne interaktywne show dla całych rodzin, podczas którego zespół zaśpiewa i zatańczy do takich hitów, jak "Tańce Połamańce", "Ciu, ciu, ła" i wiele innych. Nie zabraknie również magicznych sztuczek!

CHORZÓW - Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert

 • Godz. 16:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • Zawsze wierni sobie, zawsze obok głównego nurtu. Zespół Raz Dwa Trzy wyrusza w trasę, którą świętuje 30-lecie działalności. Wszystko zaczęło się 30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze. To tam członkowie Raz Dwa Trzy zagrali ze sobą po raz pierwszy. Od początku konsekwentnie trzymają się z dala od mainstreamu i blasku fleszy. Ich znakiem rozpoznawczym pozostaje mistrzowskie połączenie niebanalnego talentu literackiego Adama Nowaka z prawdziwą muzyczną finezją jego kolegów.

ZABRZE - PUNKY REGGAE live 2020

 • Godz. 19:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Serdecznie zapraszamy zwolenników pozytywnych wibracji na jubileuszową, X-edycję trasy PUNKY REGGAE live. PUNKY REGGAE live 2020, czyli 17 mgnień wiosny. FARBEN LEHRE & DR MISIO & the ANALOGS !!!

5 grudnia

KATOWICE - Anioł, Diabeł i Śmierć kolędują na dawną nutę / staropolskie świąteczne obyczaje z Kompanią Janusza Prusinowskiego

 • Godz. 16:00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • W tym roku dla przełamania konwencji rodzinnego kolędowania propozycja odmienna – chcemy pokazać tradycyjny, ludowy, wywodzący się z naszych korzeni obraz świąt i przedświątecznych przygotowań. Tematem koncertu będzie motyw tradycji i dawnych zabaw. Koncert będzie łączył w sobie wątek opowieści o świętym Mikołaju, wybrane pieśni adwentowe oraz elementy zbliżającego się okresu Bożego Narodzenia i związanego z tym czasem bogactwa kolęd i tradycji.

KATOWICE - Szybkie Randki w Katowicach (32-44 lata)

 • Godz. 18:00, Club Garage, ul. Dąbrówki 10.
 • "Chciałabyś poznać kogoś interesującego, szukasz dobrej zabawy oraz nowych znajomości, ale nie masz ochoty spotykać przypadkowych osób podczas imprez w klubach? Weź udział w imprezie speed dating, podczas której poznasz kilkanaście nowych osób przeciwnej płci, które tak samo jak Ty szukają partnera!

6 grudnia

ZABRZE - Mikołaj i zimowa parada z elfami

 • Godz. 14:00, Plac Wolności.
 • Oficjalne otwarcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zaplanowano na 6 grudnia. Tego dnia odbędzie się Zimowa Parada z Elfami, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności, gdzie nastąpi iluminacja miejskiej choinki. Na placu Wolności będzie można wziąć udział w mikołajkowych animacjach i konkursach, które rozpoczną się 6 grudnia o godz. 15.15. Tego dnia na scenie zaprezentują się najmłodsi zabrzanie, którzy będą mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności. Na godz. 17.15 zaplanowano pokaz żonglerki chorągwiami, a na godz. 18.00 otwarcie lodowiska miejskiego.

CHORZÓW - Mikołaj w MDK

 • Godz.16:00, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci do zaczarowanego świata świątecznych kolorów, z którego Zły Król - "Jajo Smażone Patelnia Trzeci" kradnie wszystkie barwy. Oprócz kolorów nieba i zielonej trawy - z powierzchni ziemi znika kolor czerwony, fioletowy, a także seledynowy. Dwójka bohaterów z Białego Królestwa postanawia ratować sytuację. Czeka ich wiele niesamowitych przygód: m.in. wkroczą w królestwo Niebieskiego Królika, który będzie potrafił wejść lub wyjść z obrazu. Czy Król Jajo odda ukradzione kolory i wsłucha się w żółty wiersz ułożony przez dzieci i bohaterów? Przekonacie się podczas naszej bardzo tanecznej i bardzo kolorowej bajki!

RUDA ŚLĄSKA - Zimowa przygoda - spektakl dla dzieci

 • Godz. 17:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,   Piotra Niedurnego 69.
 • Gdy za oknem pada śnieg, a Babcia zrobiła już ciepłe rękawiczki i szaliki dla całej rodziny, największym marzeniem dzieci jest zabawa na śniegu. A najlepszą zabawą jest ulepienie bałwanka – z czarnymi oczkami, guzikami i marchewkowym nosem. Ale nasi bohaterowie dali coś jeszcze – dali Bałwankowi SERCE. Lecz bywa, że niektóre zabawy źle się kończą – szczególnie gdy podczas ślizgania wpada się pod motor – i to motor Dziadka. Na szczęście – gdy jest się Bałwankiem – można się poskładać, a brakującego nosa poszukać u Przekupki – byle by nie był to burak, pietruszka lub cebula. Jednak po każdym wypadku wizyta u lekarza jest konieczna. A lekarz zmierzy temperaturę, prześwietli i zbada wzrok. A na koniec zaleci naukę w szkole muzycznej. Tylko jak tu zagrać na tak dziwnym instrumencie?

KATOWICE - Spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia"

 • Godz.18:00, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje nowy spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia", w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas Olbrzymie Bańki Mydlane w nowych kształtach i kolorach! Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

7 grudnia

GLIWICE - Stand-up: Sebastian Rejent

 • Godz. 19:00, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Pszczyńska 85.
 • W Ameryce mądre komediowe głowy twierdzą, że potrzeba 10 lat na zostanie dobrym komikiem. U Sebastiana Rejenta na scenicznym zegarze wybiło 11 lat. Te same głowy mówią też, że pierwszy special stand-upowy można nagrać po dekadzie występowania. W Polsce nikt tym się nie przejmuje... Oprócz jednej osoby. Sebastian Rejent wyrusza w Trasę ze swoim pierwszym solowym materiałem. Voila. Dlaczego Voila? Bo ile można czekać. Oto on! Powitajcie go gromkimi brawami... A nie, czekajcie, najpierw musicie kupić bilety. To kupcie bilety, a następnie powitajcie go gromkimi brawami!  

MIKOŁÓW - Stand-up Zalewski, Borkowski, Twarowski

 • Godz. 20:00, Fraktal, ul. Karola Miarki 15.
 • Pojedynek Stand-up to Impreza, która się już nigdy nie powtórzy, 5 komików na scenie i nowe świeże teksty. Każdy daje jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał stand-up.

8 grudnia

RUDA ŚLĄSKA - Szeryf z Fryn City - śląska komedia... z Dzikiego Zachodu

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,   Piotra Niedurnego 69.
 • „No to nom się poszczynściło – spadek to jes rzecz dość miło!”... ale czy na pewno? I czy Teksas może równać się z Bykowiną, Wirkiem i Kochłowicami? Stary kowboj John Bombon umiera, w testamencie zapisując swój saloon dwóm rodzinom – Ricie w Czerni z córką i siostrą oraz Siwemu Erwinowi z synami. Zaistniała sytuacja mocno frapuje Łoklanego Szeryfa, bo jak wiadomo: „Jedna familijo - baby! Drugo chopy – sztich do zwady!”. Energicznego przedstawiciela lokalnej władzy cechuje jednak nie tylko kabura nabita celnym koltem, ale także spryt. W myśl starej zasady „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, obmyśla plan jak zyskać na rodzinnym sporze.

9 grudnia

KATOWICE - NOSPR kameralnie / Mozart

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Program:
  • Wolfgang Amadeus Mozart
  • Kwartet fletowy D-dur KV 285
  • Kwartet obojowy F-dur KV 370/368b
  • Kwintet klarnetowy A-dur KV 581

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Lolek

  Katowice zalać gnojówką .

 • szary

  A ciebie olać

 • mengele

  "szpryce" tj.szczepionki obowiazkowe????

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.