Wiadomości z Katowic

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [13-19 maja]

 • Dodano: 2022-05-13 08:00, aktualizacja: 2022-05-11 14:59

Sprawdź co dzieje się na śląsku podczas kolejnego majowego tygodnia Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 13-19.05 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [13-19 maja]

13 maja

CHORZÓW - spektakl "Ludzie inteligentni"

 • Godz. 17:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza - sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają - zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki.

RUDA ŚLĄSKA - Koncert Grzegorza Poloczka "...Ino po śląsku"

 • Godz.18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Grzegorz Poloczek to znany i niezwykle lubiany śląski satyryk, kabareciarz, piosenkarz, autor tekstów, skeczy monologów, scenariuszy programów telewizyjnych i konferansjer. Wydał trzy podwójne albumy muzyczne „Z mojego placu” , „Dwa Światy” i „Tam, kaj stoi stary szyb”. Każde spotkanie z nim wypełnione jest autorskimi monologami, piosenkami i dowcipami, przy których można zarówno płakać ze śmiechu, jak i otrzeć łzy wzruszenia. Swoją działalność traktuje wyjątkowo profesjonalnie, ponieważ uważa, że dobry kabaret powinien zarówno bawić publiczność, jak i budzić refleksję.

KATOWICE - Festiwal Katowice Kultura Natura "I Wonder as I Wander"

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Wykonawcy
  • The Myrthen Ensemble
  • Mary Bevan – sopran
  • Clara Mouriz – mezzosopran
  • Robin Tritschler – tenor
  • Marcus Farnsworth – baryton
  • Joseph Middleton – fortepian

14 maja

KATOWICE - Międzynarodowa Giełda Kolekcjonerska i Wystawa Skamieniałości

 • Godz. 14:00, Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35.
 • Podczas wydarzenia będzie można podziwiać i kupić niezwykłe okazy skamieniałości zwierzęcych i roślinnych sprzed milionów lat z całego świata! To również okazja do spotkania z pasjonatami i fachowcami w dziedzinie paleontologii. Swoje znaleziska zaprezentują wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski, ale także z zagranicy.

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Piknik rodzinny “Ukraina w moim sercu”

 • Godz. 14:00, OSiR Skałka, Aleja Parkowa.
 • W programie wiele atrakcji – m.in. animacje dla dzieci, kuchnia ukraińska oraz niespodzianka – specjalny flash mob! Wstęp bezpłatny.

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Zabawkowa Noc Muzeów 

 • Godz. 18:00, Muzeum Powstań Śląskich, ul. Polaka 1.
 • W trakcie Nocy Muzeów tradycyjnie będzie można zwiedzić wszystkie wystawy, a dodatkowo wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję. W tym roku zapraszamy na “Zabawkową Noc Muzeów” – będą czekały na Was zabawki, którymi w dzieciństwie bawiliśmy się my, nasi rodzice, a nawet nasi dziadkowie. Nie zabraknie koników bujanych, kolejki elektrycznej czy gier planszowych.

CHORZÓW - Koncert - Leszek Możdżer

 • Godz. 19:00, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • LESZEK MOŻDŻER – wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.

15 maja

RUDA ŚLASKA - Dzieciak w Filharmonii - Słoniowe dźwięki

 • Godz. 16:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,ul. Piotra Niedurnego 69.
 • "Dzieciak w Filharmonii" to nowa propozycja dla najmłodszych, która ruszyła w styczniu 2022 roku w MCK. Po sukcesie "Maluchów w krainie dźwięku", tym razem do wspólnej zabawy na scenie MCK zaprosimy dzieci nieco starsze - w wieku od 5 do 10 lat. Każdy koncert to prezentacja kolejnych instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. Słuchacze poznają ich budowę, zajrzą do ich wnętrza, często spróbują też wydobyć z nich dźwięki. Założeniem programu jest także ogólna edukacja muzyczna połączona z poznawaniem zasad obowiązujących podczas koncertów, spektakli czy przedstawień, prezentowana w sposób dostosowany do wieku odbiorców. 

ZABRZE - Polska Noc Kabaretowa 2022

 • Godz. 17:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. Tym razem na tapetę bierzemy... Twoje miasto! Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców.

RUDA ŚLASKA - Filharmonia Seniora 

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,ul. Piotra Niedurnego 69.
 • "Filharmonia Seniora" to nowa propozycja MCK, tym razem skierowana do osób dorosłych, która będzie miała charakter cyklicznego programu muzyczno-edukacyjnego. Każdy koncert to prezentacja kolejnych instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. Słuchacze poznają ich budowę, zajrzą do ich wnętrza, często spróbują też wydobyć z nich dźwięki. Założeniem programu kierowanego do wszystkich miłośników muzyki klasycznej, jest ukazanie filharmonii z nieznanej na co dzień strony, a także ogólna edukacja muzyczna połączona z poznawaniem zasad obowiązujących podczas koncertów, spektakli czy przedstawień, prezentowana w sposób dostosowany do wieku odbiorców.

16 maja

RUDA ŚLĄSKA - Gita Story - śląska komedia muzyczna

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty,ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko...  ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec... Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra... stracony lać. Zwłaszcza że nawet na Janasa nie do się kupić nowych!

CHORZÓW - Spektakl "Cudowna Terapia, komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy"

 • Godz. 18:00, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które - jak to w życiu - ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?

SOSNOWIEC - Gdzie koniec tęczy nie dotyka ziemi - majowa Przestrzeń Słowa 2022

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • 16 maja 2022 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w ramach 2. edycji Przestrzeni Słowa odbędzie się niezwykły koncert muzyczno-literackiego projektu Chain Smokers / Andrzej Sosnowski związany z wydaniem trzeciego albumu projektu pt. „Gdzie koniec tęczy nie dotyka ziemi", który ukazał się nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza w listopadzie 2021 roku. Muzyczne trio: Zbigniew Kozera, Mateusz Rybicki, Patryk Zakrocki oraz jeden z najznakomitszych współczesnych poetów polskich Andrzej Sosnowski, zaproszą w niezwykłą podróż, po której widz przez długi czas pozostanie w stanie oszołomienia i oczarowania. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sosnowskim, które poprowadzi Kacper Bartczak.

17 maja

KATOWICE - Kabaret - Paweł Chałupka "To nie są ćwiczenia"

 • Godz. 20:00, Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec", ul Gen. J. Hallera 28.
 • Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

18 maja

ZABRZE -  Stand-up: Cezary Ponttefski "Spotkanie autorskie" oraz Grzegorz Słoma

 •  Godz. 20:00, Impresja, Park Hutniczy 10.
 • Tytuł "Spotkanie autorskie" nawiązuje do pięknej wieloletniej tradycji siedzenia na środku sali z nogą na nogę i bajdurzenia zebranym widzom kocopołów ku własnej uciesze. Autor rozlicza się z przeszłością, ze współpracownikami też uczciwie, flaki sobie rozpruwa, przyznaje się do strasznych rzeczy, opowiada ryzykowny żart o dziadku - wszystko ogólnie żeby się z Państwem zobaczyć i mieć jakieś zajęcie w ogóle i nie myśleć o ponurych rzeczach.

19 maja

KATOWICE - spektakl "Izba (nie) przyjęć"

 •  Godz. 19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Akcja dzieje się w szpitalu, w małym, prowincjonalnym miasteczku, gdzie podejście personelu do swojej pracy (jak i do pacjentów), pozostawia wiele do życzenia. Jednak gdy pojawia się widmo zamknięcia szpitala, zarówno pracownicy jak i pacjenci zrobią wszystko, by kontrola z NFZ wypadła pomyślnie, nawet za cenę chowania pijanego lekarza w kostnicy czy obsadzenia sprzątaczki w jego roli.Wartka komedia omyłek zaskoczy finałem, który biorąc po uwagę nasze realia służby zdrowia- jest możliwy tylko w teatrze.

CHORZÓW - Kabaret - Paweł Chałupka "To nie są ćwiczenia"

 • Godz. 20:00, Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59.
 • Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.