Wiadomości z Katowic

Jest dobrze w Katowicach!

  • Dodano: 2010-08-09 10:30

Ogólnopolska akcja "Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez ofiar 6 – 8 sierpnia 2010 r." w Katowicach przyniosła wyraźne efekty. Dzięki zaangażowaniu nie tylko policjantów, również innych służb mundurowych, ale przede wszystkim użytkowników dróg w naszym mieście nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku.


W ramach  ogólnopolskiej akcji podnoszącej wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa policjanci z ruchu drogowego katowickiej komendy prowadzili  działania edukacyjno – informacyjne. Rozdawali ulotki promujące akcję, tłumaczyli na czym polega eksperyment, jakie są zasady bezpiecznej jazdy i korzystania z dróg publicznych oraz odpowiadali na wszelkie pytania związane z bezpieczeństwem na drogach. Wyniki ich działań są wymierne, gdyż w czasie minionego weekendu nie doszło na terenie Katowic do żadnego poważnego wypadku. Podczas ubiegłego weekendu funkcjonariusze zanotowali 33 niegroźne kolizje drogowe, jednakże niepokojący jest fakt zatrzymania aż 6 nietrzeźwych kierujących.

Polecamy oficjalną stronę akcji www.weekendbezofiar.pl, na której można dowiedzieć się wielu praktycznych aspektów bezpieczeństwa np.: jakimi konsekwencjami grozi nieprawidłowe ułożenie bagaży w samochodzie, jak bezpiecznie przewieźć deskę surfingową czy rower, jak efektywnie wypoczywać w czasie długich podróży, jak samochód może zachowywać się na rozgrzanym asfalcie itd.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.