Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Kolejne dopalacze przejęte. Koniec problemów?

  • Dodano: 2017-10-10 21:15

Śmiertelnie niebezpieczne używki są od lat prawdziwą plagą. Miesiącami policja zmagała się nielegalnym procederem na ul. Plebiscytowej. Mimo zatrzymań, podpalenia przez nieznanego sprawcę i zastawienia sklepu, dalej działał, sami widzieliśmy. Niedawno funkcjonariusze weszli do kolejnego lokalu – przy ul. Kościuszki. Niestety, to prawdopodobnie nie koniec problemów.

Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego cały czas sprawdzają i weryfikują informacje o miejscach, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze. Dzisiaj, wspólnie z pracownikami sanepidu, ponownie skontrolowali sklep na ulicy Kościuszki. Podczas działań przejęli 106 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną teraz poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie. - czytaliśmy kilka dni temu na stronie Komendy Miejskiej Policji.

Zabezpieczono spore ilości substancji potencjalnie niebezpiecznych. Znając życie, możemy się spodziewać, tylko w tym roku, jeszcze kilku takich interwencji.

Przestępcy nie odpuszczą, dopóki nie zmieni się prawo. Zmienny skład specyfików wiąże ręce służbom porządkowym. Muszą mieć pewność, a najlepiej złapać kogoś in flagranti. Umowa najmu sklepu przy Kościuszki została wypowiedziana, jednak nie wiadomo, czy nie zacznie się podobny „cyrk", jak przy Plebiscytowe. Tam sklepik miał się dobrze. Pewne jest za to, że podobny przybytek pojawi się wkrótce gdzieś indziej...

Apelujemy do mieszkanców – gdy tylko zauważycie podejrzaną działanlość, niezwłocznie zgłaszajcie problem odpowiednim organom. Od tego może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.