Wiadomości z Katowic

Marilyn w Kosmosie

  • Dodano: 2012-02-02 11:45
Zwana ósmym cudem świata, uosobieniem seksu, blond Wenus. Proszę Państwa oto ona – Marilyn Monroe! W katowickim Kosmosie pojawi się na cały tydzień – „Walentynkowy Tydzień z Marilyn”.
 
W programie premierowe pokazy produkcji „Mój tydzień z  Marilyn”, filmów z udziałem gwiazdy, wieczór dla zakochanych oraz akcja metamorfoza - „Bądź jak Marilyn”. Termin 10 – 16 lutego.
 
W czasie trwania imprezy premierowo najnowszy obraz o ikonie popkultury „Mój tydzień z Marilyn”. Akcja rozgrywa się w Londynie, podczas kręcenia filmu „Książę i aktoreczka”. Amerykańska gwiazda przybywa na Stary Kontynent z mężem Arturem Millerem, który jednak szybko musi wracać. Rolę jej opiekuna przejmuje młody asystent reżysera. Dla chłopaka będzie to czas niezwykły. Na ekranie, jako Marilyn, pojawia się znakomita Michelle Williams, wyróżniona za stworzenie tej kreacji nominacją do Oscara.
 
Ponad to Zaprezentowane zostaną dzieła z udziałem aktorki; „Wszystko o Ewie” Josepha L. Mankiewicza, „Asfaltowa dżungla” i „Skłóceni z życiem” Johna Huston, „Niagara” Henry Hathawaya to wszystko filmy będące doskonałym dowodem jak wszechstronną artystką była Marylin Monroe, jak niesłuszne było doprawianie jej maski „głupiej blondynki”.
Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Na otwarcie tygodnia, 10 lutego, o godz. 19.30 akcja „Bądź jak Marilyn”, w ramach której szwadron wizażystek przemieni nasze piękne widzki (i nie tylko) w blond boginie kina; natomiast przez cały czas trwania imprezy udostępniona zostanie wystawa archiwalnych plakatów do filmów z Marilyn Monroe.
 
Duch ikony kina zapanuje również nad tegorocznym Walentynkowym Wieczorem w kinie Kosmos. Zakochani będą mogli: zobaczyć „Mój tydzień z Marilyn”, komedię wszechczasów „Pół żartem, pół serio”, zasmakować w nucie czekolady z alkoholową domieszką oraz wziąć udział w miłosno-filmowym konkursie z nagrodami.
 

Uwaga: Film „Mój tydzień Marilyn” w kinie Kosmos już od 3 lutego!!! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.