Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Masz fotografię z lat 1918 - 1922? Zanieś ją do galerii!

  • Dodano: 2018-08-16 14:00

Zdjęcie z rodzinnego archiwum mogą stać się częścią pejzażu Waszej dzielnicy!

W tym roku świętujemy 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Katowic do podzielenia się z nami zdjęciami ze swojego rodzinnego archiwum. Szukamy fotografii z lat 1918 – 1922, czyli czasu, gdy trwał proces przyłączania Katowic i Górnego Śląska do młodego państwa polskiego. Mile widziane są też portrety ludzi, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach lub choćby żyli w tamtym okresie.

Najciekawsze zdjęcia pomogą na stworzyć Dzielnicową Galerię Niepodległości. W kilku dzielnicach miasta zdjęcia z Waszych archiwów pojawią się w oknach lub na murach domów i kamienic jako wielkoformatowe wydruki. W ten sposób Wasi przodkowie zostaną w specjalny sposób uhonorowani, a ich podobizny staną się na wiele miesięcy częścią pejzażu Katowic.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Na zdjęcia czekamy do 2 września. Mogą to być skany wysokiej rozdzielczości (wysłane na adres galerie@miasto-ogrodow.eu) lub oryginalne odbitki. Z tymi ostatnimi zapraszamy do odwiedzania nas w naszej siedzibie, gdzie zostaną przy Państwu bezpiecznie zeskanowane i od razu zwrócone.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.