Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Miał ponad 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2014-08-21 14:00

Pijanych i nieodpowiedzialnych kierowców na drogach wciąż nie brakuje. Ponad 2 promile alkoholu w organiźmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 34-latek zatrzymany przez policjantów na ulicy Wincentego Pola. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z katowickiego oddziału prewencji zdobyli informację o pijanym kierowcy bmw, który jedzie ulicą Wincentego Polak. Szybka reakcja funkcjonariuszy zakończyła się zatrzymaniem kierującego. Jego zachowanie wskazywało, że mógł być po spożyciu dużej dawki alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Wynik na alkosensorze wykazał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, jazda w stanie nietrzeźwości to nie koniec przewinień 34-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna złamał ciążący na nim kilkuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego termin upływa dopiero w listopadzie przyszłego roku.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia. Jego sprawą zajmują się policjanci z katowickiej "siódemki"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.