Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Miasto Katowice włączyło się w ogólnopolską akcję "Rodacy Bohaterom"

  • Dodano: 2017-12-04 09:00

Głównym organizatorem akcji "Rodacy Bohaterom.pl" jest Stowarzyszenie Odra-Niemen, które współpracuje z kombatantami na Kresach i od lat buduje współpracę pomiędzy różnorodnymi środowiskami w Polsce wokół tego zadania.

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny,  a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą.

Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej, Stowarzyszenie Odra-Niemen wozi i bezpośrednio przekazuje paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski, wspiera ich w ich pracy organizacyjnej, odnawia i dba o miejsca pamięci. Przywozi także dary pamięci dla tych wszystkich Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju, po wschodniej stronie granicy, cichych bohaterów walczących o polskość, o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.

Niniejsza akcja to także wspieranie działań na rzecz całego środowiska kombatanckiego w Polsce, które często wywodzi się z kresowych miejsc i również potrzebuje pomocy i naszej pamięci.

W imieniu kombatantów, bohaterów naszej wolności zapraszamy do współpracy.

Termin bieżącej akcji paczek świątecznych „BOŻE NARODZENIE 2017” trwa od 15 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Miasto Katowice 1 grudnia br. uruchomiło zbiórkę darów dla kombatantów w ramach akcji „BOŻE NARODZENIE 2017”, która potrwa do 22 grudnia br.

Po zebraniu darów, przekażemy je jednemu z koordynatorów akcji na Śląsk - Stowarzyszeniu Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Gliwicach.

Gdzie zostawiać dary:  Urząd Miasta Katowice, Rynek 1, piętro 8, pokój 808.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Polityki Społecznej: tel. 32 2593-118, mail: agnieszka.tabaka@katowice.eu

Kontakt do koordynatora akcji na Śląsk: Stowarzyszenie Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego, e-mail: kwp.gliwice@gmail.com, Daniel Porębski, tel. 514 181 729 po godz. 16.00.

Zachęcamy również jednostki miejskie, organizacje pozarządowe, mieszkańców -  do organizowania zbiórek na terenie miasta Katowice – > lista potrzebnych produktów.

Więcej o PACZCE DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH - http://www.rodacybohaterom.pl/opis-projektu

Osoba odpowiedzialna za bieżącą edycję zadania z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen: Dominik Rozpędowski, tel.: 71 3555202, 505 004 744

Uwagi, pytania i zgłoszenia można kierować na adres: rodacybohaterom@odraniemen.org

pozwolenie.pdf

Miasto Katowice włączyło się w ogólnopolską akcję "Rodacy Bohaterom"

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.