Wiadomości z Katowic

NFZ bliżej Pacjenta - otwarta sobota w NFZ w Katowicach

  • Dodano: 2016-06-24 09:15
Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach w sobotę 25 czerwca 2016 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 organizuje Dzień Otwarty.
 
 
Tematem przewodnim będzie polipragmazja, czyli niewłaściwe stosowanie wielu leków jednocześnie.
 
 
Polipragmazja jest zjawiskiem coraz częściej występującym i zaczyna być poważnym problemem społecznym, dotyczącym w szczególnej mierze osób starszych. 
 
 
W sobotę w Funduszu w Katowicach przy ul. Kossutha 13 dyżur będą pełnić farmaceuci Śląskiej Izby Aptekarskiej, którzy zapraszają na farmaceutyczny przegląd lekowy, odpowiedzą na pytania dotyczące zażywania i interakcji leków oraz przygotowania wakacyjnej apteczki.
 
 
Ponadto pod siedzibą NFZ stanie diabetobus Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy, w którym będzie można wykonać pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi oraz poziomu tkanki tłuszczowej. Panie pielęgniarki podpowiedzą, jak radzić sobie z cukrzycą na co dzień.
 
 
W Sekcji Obsługi Ubezpieczonych będzie można odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz hasło i login do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.
 
 
Czynne będą też stanowiska lecznictwa uzdrowiskowego, zaopatrzenia ortopedycznego, ubezpieczeń dobrowolnych oraz Krajowego Punktu Kontaktowego do spraw transgranicznej opieki zdrowotnej.
 
 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Katowic oraz wszystkich zainteresowanych, a w szczególności seniorów do udziału w Dniu Otwartym!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.