Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nie dopuścili do konfrontacji pomiedzy zgromadzeniami

  • Dodano: 2018-05-07 09:15

Policjanci z Katowic wspierani przez mundurowych z oddziału prewencji zabezpieczali zgromadzenia, które miały miejsce w centrum miasta.

Policjanci nie dopuścili do konfrontacji pomiędzy uczestnikami legalnego zgromadzenia oraz kontrmanifestacji. Zatrzymano 9 osób, które m.in naruszyły nietykalność cielesną funkcjonariuszy i znieważały ich. Wylegitymowano ponad 30 osób, przeciwko którym zostaną skierowane wnioski o ukaranie. Służby zgromadziły również materiał foto i video, który zostanie przekazany do prokuratury, w celu oceny przebiegu manifestacji pod kątem prawno-karnym.


Wczoraj od wczesnych godzin popołudniowych, ponad 150 policjantów patrolowało teren Katowic, aby zapewnić bezpieczenstwo zarówno mieszkańcom, jak i uczestnikom zgromadzenia, które zostało zorganizowane za zgodą władz miasta Katowice. Na kilkadziesiąt minut przed zaplanowanym zgromadzeniem w rejonie Placu Sejmu Śląskiego zebrała się grupa ponad 100 osób, które wyrażały głośno sprzeciw wobec haseł głoszonych przez uczestników legalnej manifestacji. W trakcie przemarszu, jego uczestnicy blokowani byli przez liczną grupę konrtmanifestantów. W związku z zaistniałą sytuacją oraz realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi, obecny na miejscu, przedstawiciel Prezydenta Miasta Katowice zdecydował o rozwiązaniu legalnego zgromadzenia. Policjanci, aby nie dopuścić do bezpośredniej konforntacji pomiędzy uczestnikami zwaśnionych grup użyli środków przymusu bezpośredniego. W rezultacie zatrzymano 9 osób m. in. w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej interweniujących policjantów, znieważaniem mundurowych i czynnym udziałem w zbiegowisku. Wylegitymowano 35 osób, które zakłóciły legalne zgromadzenie. Przebieg obu manifestacji został nagrany przez policjantów i razem ze sporządzoną dokumentacją zostanie przesłany do Prokuratury i tam ocenionny pod względem prawno - karnym.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Błażej

    Nie ma sie czym chwalić wynika ze policja nie potrafiła poradzić sobie z nielegalnym zgromadzeniem i dla tego legalna manifestacja została przerwana. Zupełny bezsens.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.