Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Niebezpieczne i drogie odpady

  • Dodano: 2018-06-25 08:15, aktualizacja: 2018-06-25 08:24

Ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów przed pozbywaniem się odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Polega to na celowym pozostawianiu kłopotliwego ładunku właścicielom, na których później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji. Nie zapominajmy też o środowisku, które w wyniku takich działań zostaje zwyczajnie zdegradowane.

W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń związanych z nieuczciwym procederem jakim jest wynajmowanie magazynów oraz ziemi pod pozorem legalnej działalności. Rzeczywistość czasem bywa zgoła inna. W rezultacie właściciele są obciążani obowiązkiem kosztownej utylizacji odpadów toksycznych, żrących czy niebezpiecznych dla środowiska, które przedsiąbiorcy pozostawiają na wynajętym terenie.

Apelujemy – czytajmy dokładnie umówy zawierane z przedsiębiorcami. Ograniczone zaufanie i rzetelna analiza mogą zaoszczędzić nam sporych kłopotów finansowych. Koszt takiej utylizacji może bowiem wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.