Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nieprzekupni policjanci nagrodzeni

  • Dodano: 2014-11-07 08:15, aktualizacja: 2014-11-06 16:58
Nagrodami pieniężnymi zostali wyróżnieni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach za zatrzymanie sprawców przestępstwa, którzy usiłowali wręczyć im łapówkę za odstąpienie od obowiązków służbowych.
 
Mowa tu o sytuacji z 27 października br., kiedy to w pierwszym przypadku na ul Obroki Kierowca mercedesa, który został zatrzymany gdyż kierował swoim autem nie mając zapipasów bezpieczeństwa. Chciał wręczyć policjantom 30 złotych.  Podobna sytuacja miała miejsce Murckowskiej. Tu  policjanci z zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault. Kierowca - 58-letni mieszkaniec Czeladzi nie miał dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia, a ładunek, który przewoził był nieprawidłowo zabezpiecznony. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej wręczył policjantom 100 złotych i poprosił, by nie nadawali biegu sprawie. Obaj mężczyźni usłyszeli juz zarzuty, za próbę przekupienia policjantów grozi im nawet 10 lat więzienia.
 
Za swoją postawę policjanci zostali wyróznieni nagrodą pieniężną, którą odebrali z rąk z-cy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach nadkom. Roberta Łuszcza

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.