Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nowa nadzieja polityki regionalnej?

  • Dodano: 2017-06-30 18:30

Powstała Śląska Partia Regionalna. W jej szeregach znane postaci - m.in. Jerzy Gorzelik, Grzegorz Franki i Henryk Mercik. Jest w tym wszytskim potencjał.


Na pierwszy rzut oka powstała z połączenia Związku Górnośląskiego i Ruchu Autonomii Śląska, ale, jak czytamy w wypowiedziach, obie organizacje działać będą niezależnie od siebie. W ŚPR obecni będą konkretni ludzie, konkretne postaci, a nowa partia ma skupić na sobie uwagę licznych organizacji politycznych i pozarządowych, a także tych, którym polityka jej działaczy jest bliska. Nie ukrywają, że “więcej ich łączy, niż dzieli” i mają zamiar ubiegać się o głos w samorządzie. Czy się uda?Prawdopodobnie tak. Połączone siły mogą zawalczyć o coś więcej. RAŚ już jest obecny we władzach województwa. Teraz wspólnie walczyć będa o poparcie, muszą zebrać tysiąc podpisów. Kongres założycielski planowany jest jesienią.Samo powstanie nowego tworu politycznego jest obecnie komentowane na łamach lokalnych i ogólnopolskich mediów. Nie da się ukryć, że liderzy nowego ruchu - RAŚ i ZG, mają w tym swój interes. Jeśli tylko nie skończy się na “czczym gadaniu”, ich postulaty będa miały większą siłę przebicia.


Być może rośnie nam nowa, realna siła polityczna w regionie? Warto obserwować sytuację. Na chwilę obecną mamy jeszcze sporo niewiadomych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.