Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Nowe ceny i bilety. Kto będzie mógł jeździć za darmo?

  • Dodano: 2017-11-22 15:00

Metropolia szykuje dla pasażerów ogromne zmiany. Zniknie naliczanie odległościowe, będą tylko dwa rodzaje biletów okresowych. Zdecydowano też o bezpłatnej komunikacji - dla kogo?

Różnokolorowe bilety MZK Tychy, KZK GOP czy MZKP Tarnowskie Góry pozostaną wkrótce wyłącznie wspomnieniem. Zniknie taryfa odległościowa, ogłoszono też nowe ceny wszystkich biletów okresowych i jednorazowych na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pasażerów czekają spore zmiany, zobaczcie sami:

Dla przykładu: podróż linią 154 z przystanku Ligota Akademiki do Dąbrówka Mała Skrzyżowanie (bez przesiadek) to obecnie koszt 3.20 zł w ramach biletu „na jedno miasto”. Czas przejazdu to około 45 minut i dlatego, według nowej taryfy, będziemy musieli zakupić bilet 90-minutowy za 4.80 zł (normalny papierowy) lub 4.40 zł (normalny elektroniczny). Z kolei trasa Chorzów Pokoju- Chebzie Pętla to obecnie koszt 4.80 zł w ramach biletu „na trzy miasta”. Według nowej taryfy wystarczy bilet 20-minutowy za 3.20 zł ((normalny papierowy) lub 3 zł (normalny elektroniczny).

Nowe ceny biletów 30-dniowych:

Nowe ceny biletów 90-dniowych:

Nowa taryfa  zacznie obowiązywać od 1 stycznia. Ceny biletów okresowych zmienią się od 1 kwietnia.

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej Sprawdź

Zapadła też decyzja w sprawie bezpłatnych biletów dla dzieci i młodzieży. Zdecydowano, że z takich biletów będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów do ukończenia 16 lat. Darmowe podróże dla nich będą możliwe od 12 lutego 2018 roku.

Co dla Was oznacza nowa taryfa?

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • alojz

    jak zwykle wina pasażerów, że większość to linie wycieczkowe :/

  • Tadeusz

    A zatem teraz muszę najpierw mieć informację o tym, ile czasu jedzie autobus/tramwaj z przystanku A do przystanku B. Zważywszy, że nie zawsze można skorzystać z internetu, to realnie wygląda to tak: idę na przystanek, aby to sprawdzić. Na przystanku taka informacja powinna być, niemniej różnie to bywa. Potem lecę do miejsca, gdzie mogę kupić bilet. I z powrotem na przystanek. Do tej pory wiedząc, że podróżuję w granicach swojego miasta miałem spokój, teraz te wszystkie sprawdzania, bo miasto rozległe, podróż może być różnej długości i trwać różnie. No ja nie wiem.... Do tej pory przecież był podział na miasta (jedno, dwa i więcej) i JEDNOCZEŚNIE był podział czasowy (do 20 min z przesiadkami itp.)

  • Tetrina

    super wiadomość zwłaszcza dla rodzin z dziećmi (także z tym jednym)! Brawo!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.