Wiadomości z Katowic

Nowy SOR w regionie. W Szpitalu MSWiA utworzony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy

  • Dodano: 2019-08-12 08:15, aktualizacja: 2019-08-12 08:32

W szpitalu MSWiA w Katowicach podpisano umowę na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Część środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020

Uroczystego podpisania umowy, w obecności Dariusza Starzyckiego, wicemarszałka województwa śląskiego, dokonali Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz Piotr Grazda, dyrektor SZ ZOZ MSWiA w Katowicach.

Szpital MSWiA im sierż. Grzegorza Załogi w Katowicach uzyskał dofinansowanie na projekt ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość projektu to 15.000.000 zł z czego 9,7 mln zł pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, 2,2 mln zł przekazane zostanie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji a 3 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projektu obejmuje między innymi rozbudowę szpitala na potrzeby utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego a także zakup aparatury medycznej, wyposażenia socjalno-bytowego oraz wyposażenia biurowego- administracyjnego na potrzeby SOR.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na grudzień 2020 r.

W chwili obecnej w Szpitalu przy ul. Głowackiego funkcjonuje 7 oddziałów m.in. Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej, Chirurgii Ogólnej z Częścią Urazową i nowoczesnym blokiem operacyjnym, Chorób Wewnętrznych z Intensywna Terapia Kardiologiczną, Oddział Ginekologii, Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Oddział Nefrologii a także Szpitalny Oddział Ratunkowy / Izba Przyjęć z Zespołami Ratownictwa Medycznego Podstawowego, Ratownictwa Medycznego Specjalistycznego oraz Zespołem Transportu Sanitarnego. Rocznie w szpitalu hospitalizowanych jest 5 tys pacjentów. Jednocześnie w ramach przychodni działa 21 poradni gdzie  udzielanych jest 80 tys. porad w ciągu roku.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również