Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

  • Dodano: 2017-11-15 08:45, aktualizacja: 2017-11-15 08:51

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odwiedzili przedszkolaków.

Spotkanie było wspaniałą okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze oraz wyeliminowania tych negatywnych. Nieodzownym elementem spotkania okazało się pluszowe miasteczko ruchu drogowego. Ponad 60 przedszkolaków otrzymało elementy odblaskowe, a dziś już wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

Sierż. Klaudia Jaskólska wraz z sierż. Łukaszem Oślizło z katowickiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 63 w Katowicach. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w jej okolicy. Dzięki wykorzystaniu prezentacji multimedialnej, maluchy aktywnie brały udział w zajęciach i opisywały sytuację na wyświetlanych obrazkach. Nie obyło się również bez zabawy pluszowym miasteczkiem ruchu drogowego. Dzieci poprzez uczyły się w ten sposób najważniejszych zasad na drodze. Przedszkolaki wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjanta kierującego ruchem, oraz że pojazdom uprzywilejowanym trzeba ustąpić pierwszeństwa nawet wtedy, kiedy mają zielone światło.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki odgadywały dźwięki wydawane przez uczestników ruchu drogowego. Ku zdziwieniu policjantów dzieci wspaniale odgadywały głos tramwaju, motoru, czy samochodu ciężarowego. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe zwiększające ich widoczność na drodze. Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego wpisują się w założenia kampani MSWiA, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…”

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • obywatel

    Katowiccy policjanci pomagają przestępcom! Katowiccy policjanci na pewno nauczyli przedszkolaków że parkować samochody można bezkarnie gdzie popadnie, a kupy po psie nie należy sprzątać!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.