Wiadomości z Katowic

Oszustwa, niszczenie samochodów i złamanie sądowego zakazu. 19-latek został aresztowany!

  • Dodano: 2023-11-20 12:30

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował wielokrotnie samochodami. Wynajmował je na cudze dane i prawo jazdy w wypożyczalni. Niestety każdy z wypożyczonych samochodów został przez nastolatka zdewastowany. Nie zapłacił również za ich wynajem. Na czas trwającego postępowania został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Aresztowanie 19-latka z Katowic

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który wypożyczał samochody na cudze dane osobowe, posługując się cudzym prawem jazdy, a następnie pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wielokrotnie kierował samochodami. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tychach, zakaz obowiązywał go do 10 grudnia 2023 r. Niestety młody chłopak złamał go aż 6-krotnie. 3 wypożyczone samochody kompletnie zdewastował, niszcząc ich wnętrze i karoserię, m.in. malując je farbą w sprayu. Straty oszacowano na kwotę prawie 90 tys. zł. Ponadto zatrzymany nastolatek jest dłużny firmie, zajmującej się wypożyczaniem samochodów, kwotę prawie 1,5 tys. zł. z tytułu nieuiszczonych opłat za wynajem.

19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na czas trawiącego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również