Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Panie ćwiczyły na kursie samoobrony

  • Dodano: 2017-12-06 09:15

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kolejny raz zorganizowali specjalny kurs samoobrony dla pań.

Dwie sale gimnastyczne Centrum Sportowego Kamienna w Katowicach wypełniły się paniami, które chciały poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu samoobrony. W mini-kursie wzięło udział 50 kobiet, które poznały zarówno aspekty teoretyczne, jak i praktyczne obrony przed atakami agresywnych napastników. Podczas spotkania uczestniczki przeszły również krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Z okazji obchodów 16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zorganizowali bezpłatne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa osobistego. Zajęcia obejmowały część teoretyczną – wprowadzającą, zajęcia fizyczne, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dla zainteresowanych bezpłatne spotkanie z dietetykiem klinicznym.

St. asp. Adrianna Mazur z Zespołu Profilaktyki Społecznej  Wydziału Prewencji KMP w Katowicach przypomniała o zasadach dotyczących bezpiecznych zachowań, unikaniu zagrożeń, jak również sposobach i miejscach, w których można uzyskać pomoc w przypadku stania się osobą pokrzywdzoną przestępstwem. Na zajęciach poruszono również temat przemocy m.in seksualnej i dyskutowano o przestępstwie stalkingu. Następnie wyposażone w teorię panie miały okazję nauczyć się, już w praktyce, jak obezwładnić agresywnego napastnika. Mundurowi, na co dzień szkolący innych policjantów w zakresie taktyk i technik interwencji - kom. Sebastian Hulin,  asp. Dariusz Klocek, sierż. szt. Zbigniew Paradecki z komendy kiejskiejji oraz emerytowany funkcjonariusz - asp. szt. Jacek Frucz, rozpoczęli zajęcia fizyczne. Panie poznały przydatne chwyty obezwładniające, kopnięcia, sposoby obrony przed duszeniem oraz inne porady związane z odpieraniem ataków. W trakcie tego spotkania policjanci zaprezentowali również urządzenia służące do samoobrony oraz przekazali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Następnie panie rozpoczeły naukę w kolejnym module zajęć – wysłuchały wykładu na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i miały okazję same spróbować swoich sił ćwicząc resuscytację na manekinie. Na koniec panie trenowały umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji VI w Katowicach - asp. szt. Rafał Mościński, który oprócz tego, że na co dzień jest policjantem, jest także  kwalifikowanym ratownikiem medycznym.


W czasie, gdy mamy trenowały, ich dziećmi zajęli się wolontariusze z Fundacji Podaruj Nadzieję. Dzieci malowały, tworzyły dla swoich mam ozdoby świąteczne, a w przerwach uczyły się sztuk walki. Po intensywnych zajęciach na twarzach i dzieci i pań widniały szerokie uśmiechy świadczące o satysfakcji, bo choć tematyka poważna, to nauka przez zabawę w przyjaznej atmosferze zawsze przynosi najlepsze efekty.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-463036.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.