Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Patrole bez granic nowoczesnym wszędołazem

  • Dodano: 2018-09-14 08:30, aktualizacja: 2018-09-14 08:33

Komenda Miejska Policji w Katowicach przy współpracy z 10 Harcerską Drużyną Żeglarską im. Gen. M. Zaruskiego w Katowicach zainicjowały funkcjonowanie innowacyjnych patroli przy wykorzystaniu lekkiego pojazdu terenowego, jakim jest wszędołaz.

Celem patrolu w składzie: policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji, dzielnicowy, harcerz oraz przedstawiciel dowódców Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej jest lustrowanie miejsc trudno dostępnych dla powszechnych pojazdów.

Kolejny raz katowiccy policjanci łączą siły z partnerami dla bezpieczeństwa mieszkańców. Przy współpracy z 10 Harcerską Drużyną Żeglarską i wykorzystaniu nowoczesnego pojazdu terenowego tzw. wszędołaza, docierają do najmniej dostępnych miejsc, głównie w pobliżu stawów czy jezior. Dzięki funkcjonalności tego nietypowego środka transportu, funkcjonariusze mogą zarówno patrolować lasy jak i przedostać się na drugą stronę akwenu wodnego wykorzystując możliwość poruszania się wszędołaza po wodzie.

Patrole w wyjątkowym składzie: policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Katowicach, dzielnicowy wyznaczonego do działań komisariatu, harcerz oraz przedstawiciel dowódców Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej, utworzone zostały nie tylko dla zwiększenia bezpieczeństwa w miejscach mniej dostępnych dla pojazdów ale również w celu ochrony środowiska. Podczas lustrowania przyległego terenu ujawniane są wykroczenia oraz nielegalne wysypiska śmieci, czy miejsca przebywania osób bezdomnych.

Wiążemy nadzieję, że dzięki współpracy katowickiej policji z harcerzami i poruszaniu się wszędołazem zwiększymy znaczenie słów „patroli bez granic”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.