Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Podsumowanie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Polska 2016

  • Dodano: 2016-03-04 07:45, aktualizacja: 2016-03-03 15:14
W czwartek 3 marca dokonano podsumowania organizowanych również w Katowicach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Polska 2016. – To najlepiej zorganizowana impreza w historii tej dyscypliny – chwalił Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. – To ogromny sukces miasta.
 
 
Spodek, w którym w połowie stycznia odbyły się mecze fazy wstępnej, był każdego dnia niemalże pełen. W Katowicach spotkały się drużyny Norwegii, Chorwacji, Białorusi i Islandii. – Najtrudniejsze jest zaproszenie kibiców do hal, w których nie grają gospodarze – zauważył wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra, dodając, że frekwencja w Katowicach wyniosła ponad 80%. – Jest to wynikiem ogromnej pracy wykonanej przed zawodami, nakierowanej na zaproszenie do Spodka kibiców z poszczególnych krajów rozgrywających mecze właśnie tutaj – podkreślał.
 
 
 
Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.
 
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Polska 2016 w liczbach
400.722 kibiców na trybunach (w Danii – ponad 320.000 kibiców)
100.000 osób zgromadzonych w strefach kibica
40 tys. kibiców z zagranicy wzięło udział w wydarzeniu
Mistrzostwa transmitowano do 175 krajów na świecie
17 dni rywalizacji
48 meczów
2629 goli
 
 
Dziękując katowickiemu samorządowi za zaangażowanie w przygotowanie i organizację Mistrzostw, Związek Piłki Ręcznej w Polsce wręczył urzędnikom i radnym swoje odznaczenia.
 
 
Prezydent Marcin Krupa otrzymał najwyższe odznaczenie Związku – Diamentową Odznakę ZPRP, Złote Odznaki trafiły do Waldemara Bojaruna, wiceprezydenta Katowic oraz Eweliny Kajzerek – pełnomocnik prezydenta ds. Imprez Strategicznych. Również katowiccy radni Krzysztof Pieczyński i Tomasz Szpyrka otrzymali pamiątkowy certyfikat za wsparcie organizacji wydarzenia. 

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.