Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Pola Nadziei w Katowicach - inauguracja

  • Dodano: 2017-10-11 08:30, aktualizacja: 2018-06-12 14:53

Celem ogólnopolskiej kampanii ,,Pola Nadziei 2017 / 2018" jest uwrażliwienie społeczeństwa (a zwłaszcza młodzieży) na potrzeby pacjentów hospicjum. Na znak solidarności z chorymi sadzi się żonkile – symbol nadziei.

Akcja prowadzona jest w Katowicach przez dwa hospicja: Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II i Hospicjum św. Franciszka, które podczas tegorocznej – XXI  - edycji akcji w Polsce postanowiły podjąć współpracę w celu wspólnej promocji idei hospicyjnej, niosącej pomoc osobom w stanie terminalnym i ich rodzinom.

Współpraca rozpoczęła  się 9 października przed gmachem Biblioteki Śląskiej w Katowicach, poprzez wspólne posadzenie 3 tys. żonkili. Następnie – 16 października na Rynku w Katowicach odbędzie się oficjalne otwarcie akcji, podczas obsadzenia rabaty żonkilowej. Oba miejsca mają przypominać mieszkańcom Katowic o działalności hospicjów i potrzebie wsparcia dla osób w stanie terminalnym.

Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Arcybiskupa Wiktora Skworca- Metropolity Katowickiego oraz Pana Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.