Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policja szuka pracowników. Są chętni?

  • Dodano: 2017-08-20 08:45, aktualizacja: 2017-08-20 08:59

Praca funkcjonariusza policji jest ciężka i niewdzięczna, ale służba kusi za każdym razem setki ochotników. Co trzeba zrobić, by wstąpić w szeregi mundurowych? Warunków jest kilka.

Jak czytamy w ogłoszeniu opublikowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, służbę może pełnić:


obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,  korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ochotników czekają więc testy sprawnościowe i psychologiczne (te drugie są podobno o wiele trudniejsze). Trzeba też mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.  Wykształcenie również jest istotne. Choć minimum to średnie, najwięcej punktów, bo aż 8, można zostać za ukończenie studiów z takich kierunków jak ekonomia czy bezpieczeństwo narodowe.

Kiedy już wiemy, że spełniamy wszystkie te oczekiwania, czeka nas mozolne wypełnianie kilku lub kilkunastu dokumentów, w większości stanowiących standardową procedurę, tj. kwestionariuszy osobowych, świadectw pracy itp.

Terminy przyjęć w tym roku wyglądają następująco: 22 sierpnia- 133 osoby, 12 grudnia - 92 osoby.

Nowych pracowników poszukują komendy na terenie naszego województwa oraz  oddziały prewencji w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.