Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjanci "pomoc mają we krwi"

  • Dodano: 2016-05-16 08:15, aktualizacja: 2016-05-14 13:06
Policjanci prewencji i pracownicy korpusu służby cywilnej katowickiej komendy udowodnili, że „pomoc mają we krwi”, oddając kilka litrów tego życiodajnego płynu. Odpowiedzieliśmy na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nasi krwiodawcy zapewniają, to nie była jednorazowa akcja.
 
 
Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Jest to ogromna satysfakcja,  i towarzyszą temu wielkie emocje, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie. Krwiodawcy w mundurach nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej.
 
 
W piątek kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanął na parkingu przed wejściem do komendy. W godz. 8.00 do 13.00 krew honorowo mógł oddać każdy, kto odwiedził naszą komendę.
 
 
Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.
 
 
Nasi policjanci i pracownicy korspusu służby cywilnej udowodnili, że „pomoc mają we krwi” i oddali kilka litrów  tego cennego płynu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.