Wiadomości z Katowic

Policjanci wzięli udział w konferencji "Mediacje rówieśnicze"

  • Dodano: 2017-10-19 08:15, aktualizacja: 2017-10-18 10:44

Dzięki współpracy z Sądem Rejonowym Katowice- Zachód, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mogli wziąć udział w konferencji zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji pn.: „Mediacje rówieśnicze”.

Podczas konferencji można było się dowiedzieć wiele cennych rzeczy na temat idei mediacji, sposobów i zasad jej prowadzenia.

Policjanci z Referatu ds. Nieletnich i Patologii oraz Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji wzięli udział w konferencji pn.: „Mediacje rówieśnicze”. Konferencja odbyła się w Sądzie Rejonowym Katowice - Zachód ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Mediacji. W wydarzeniu wzięli także udział katowiccy licealiści oraz przedstawiciele Kuratorskiej Służby Sądowej, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej w Katowicach, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Podczas konferencji można było się dowiedzieć wiele cennych rzeczy na temat idei mediacji, sposobów i zasad jej prowadzenia. Moderatorem spotkania był Prezes Sądu Rejonowego Katowice – Zachód - Aleksander Legień, który przekazał wiele informacji na temat funkcjonowania i wykorzystania narzędzia rozwiązywania sporów, jakim jest mediacja. O praktyce wykorzystania mediacji w codziennej pracy opowiedziały pani sędzia Katarzyna Fajfer - Kotulska i Izabela Kuczera – Fatyga, z kolei pani Sylwia Duch – starszy kurator zawodowy w bardzo przystępny  i kompetentny sposób przedstawiła, w zakresie jakich spraw dotyczących młodzieży można stosować mediację. Bardzo ciekawym elementem tego spotkania była symulacja mediacji rówieśniczej w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach, wyposażonych w wiedzę i przygotowanych przez panią Małgorzatę Czarnecką, tamtejszą pedagog i mediatora. Głos w sprawie mediacji zabrała także st. asp. Adrianna Mazur z Wydziału Prewencji KMP w Katowicach, która podkreśliła jak istotne są mediacje w konfliktach rówieśniczych oraz że warto edukować młodzież i szkolnych pedagogów w zakresie stosowania tej formy rozwiązywania problemów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.