Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjanci zatrzymali sprawców podpalenia

  • Dodano: 2015-10-14 08:45, aktualizacja: 2015-10-14 08:55
Policjanci zatrzymali mężczyzn, podejrzanych o podpalenie salonu gier przy ulicy Panewnickiej. Sprawcy w wieku 18, 22 i 33 lat zostali objęci policyjnymi dozorami. Każdy z nich będzie musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. złotych. Do podpalenia lokalu doszło pod koniec września. Trzech zamaskowanych kominiarkami mężczyzn rozlało w salonie łatwopalną substancję. Następnie zmusili dwóch przebywających w salonie mężczyzn do jego opuszczenia i dokonali podpalenia. Bandyci wsiedli do samochodu i odjechali.
 
 
Informacja o zdarzeniu trafiła do wszystkich policyjnych patroli. Auto, którym uciekli zostało namierzone na ulicy Kościuszki przez policjantów z drogówki. Kilka minut później mundurowi zatrzymali jadących nim trzech mężczyzn. Podejrzani w wieku  18, 22 i 33 lat trafili do policyjnego aresztu. W ich samochodzie śledczy znaleźli: kominiarki, siekiery, race, gaz obezwładniający, anaboliki oraz metalową pałkę z ukrytym w niej kilkudziesięciocentymetrowym ostrzem.
 
 
Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratura. Podejrzani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia oraz zmuszenia klientów salonu do określonego zachowania, polegającego na jego opuszczeniu. Wszyscy zostali objęci policyjnymi dozorami. Każdy z nich będzie musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. złotych.
 
 
Podejrzany 22-latek usłyszał ponadto zarzut zakłócenia imprezy masowej. Podczas meczu rozgrywanego na stadionie przy ulicy Bukowej 6 czerwca tego roku wdarł się na murawę boiska i ściągnął jednemu z piłkarzy koszulkę.
 
 
Straty powstałe w wyniku podpalenia salonu gier zostały oszacowane na kwotę prawie 40 tys. złotych. Policjanci i prokuratura ustalają motywy działania sprawców.
 
http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-308961.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.