Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjantka z przedszkolakami z wizytą w nadleśnictwie

  • Dodano: 2017-05-04 09:00

Tym razem uczestnicy programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczny Maluch” w katowickim nadleśnictwie poznali jak bezpiecznie wypoczywać w lesie. Wycieczkę koordynowała sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W nadleśnictwie dzieci spotkały się z p. Martą Hejno, która odkryła przed nimi tajemnice lasu oraz przekazała jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw przyrody. Dzieci dowiedziały się m.in. jak stosownie ubrać się idąc do lasu, jak zachować się podczas wycieczki, czego nie mogą jeść, co mają zrobić, gdy zobaczą dzikie zwierzę czy pożar w lesie oraz co mają zrobić w przypadku zagubienia. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło dzieciom zwiedzenie pięknie przygotowanej „Leśnej sali edukacyjnej”, w której znajdują się eksponaty zwierząt. Dzięki możliwości wysłuchania opowiadania przeczytanego przez lektora pt. „Leśny Skrzat” wraz z piosenkami, dzieci przeniosły się w leśną krainę zwierząt poznając ich zwyczaje podczas czterech pór roku. W dodatku mogły dotknąć różne skóry zwierząt i poczuć czy futro sarny, jelenia, borsuka czy lisa jest miękkie, puszyste czy twarde i grube. Przedszkolaki w sali edukacyjnej zobaczyły m.in. eksponaty borsuka, sarny, jelenia, dzika, czarnego bociana, jeża, żmii oraz różnych ptaków. W gabinecie leśniczego mogły przymierzyć jego czapkę. Na zakończenie dzieci przeszły ścieżkę dydaktyczną stworzoną w ogrodzie nadleśnictwa. Poznały „10 przykazań turysty”, spotkały duże ślimaki, zobaczyły paśnik dla zwierząt oraz ul edukacyjny.  Mamy nadzieje, że tak atrakcyjna wycieczka w nadleśnictwie pozostanie na długo w pamięci dzieci, a nabyta wiedza będzie niezapomniana.

Program profilaktyczno – edukacyjny „BEZPIECZNY MALUCH” Komendy Miejskiej Policji w Katowicach skierowany jest do dzieci sześcioletnich uczęszczających do katowickich przedszkoli. W sposób kompleksowy obejmuje bezpieczeństwo dziecka w wybranych obszarach: w kontakcie z osobą obcą, w sytuacji zagubienia, w kontakcie z psem, zachowania w lesie, na wakacjach nad wodą i w górach, w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia i mienia oraz wśród rówieśników.

VI edycja programu realizowana jest w okresie od października 2016 r. do czerwca 2017 r. w czterech wybranych Miejskich Przedszkolach nr 26, 30, 39 i 9 w Katowicach - Załęże. Partnerami programu są Wydział Edukacji i Sportu oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Sąd Rejonowy Katowice – Zachód w Katowicach oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-416276.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.