Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjantki z Katowic honorowo oddały krew

  • Dodano: 2016-11-22 09:30

Wczoraj  każdy mógł oddać honorowo krew. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkował przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji.

Braki krwi powodują, że stróże prawa organizują się i chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. W akcję włączyły się również policjantki z wydziału prewencji katowickiej komendy.


Wielkość zapasów w bankach krwi jest z reguły niewspółmierna do istniejących potrzeb. Między innymi dlatego dzisiaj, na parkingu przed wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oprócz policjantów i pracowników cywilnych, każdy mógł wziąć czynny udział w akcji niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują i uczynienia tak pięknego gestu, jakim jest dar własnej krwi.   W akcję włączyły się również policjantki z wydziału prewencji katowickiej komendy, które oddając ten życiodajny płyn, kolejny raz udowodniły,  że „pomoc mają we krwi”.

To z pewnością nie ostatnia wspólna akcja z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.