Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policyjne debaty społeczne - bezpieczne Śródmieście

  • Dodano: 2014-01-20 12:00

Katowicka policja razem z Uniwersytetem Śląskim rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku cykl spotkań ze społeczeństwem, podczas których bada oczekiwania obywateli w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty odbyły się już w Szopienicach, Nikiszowcu, Brynowie. W ciągu następnych miesięcy planujemy przeprowadzić debaty społeczne w każdej dzielnicy Katowic. Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Śródmieściu
Podczas spotkania Komendanci Komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury i Stawowej przedstawili policyjną analizę zagrożeń i wyniki pracy policjantów. Zdefiniowane przez nas problemy to duża liczba funkcjonujących w centrum lokali gastronomicznych i rozrywkowych, kradzieże oraz włamania. Mieszkańcy zgłosili wnioski  dotyczące poprawy bezpieczeństwa, a w szczególności reakcji na wykroczenia drogowe, związane z zakłócaniem spokoju publicznego i porządkowe. Liczą na  zwiększenie liczby policyjnych patroli w terenie i monitorowanie problemu dopalaczy.


Spotkania mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Służą także wymianie informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.


Uczestnicy debat które już się odbyły podkreślali, że brakowało im tego typu spotkań, na których mogliby bezpośrednio zwrócić uwagę na swoje lokalne problemy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na spotkaniach stawiamy i odpowiadamy na pytania:

  • Jak zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Katowic ?
  • Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych ?
  • Jak możemy się bardziej zintegrować ?
  • Jakie są miejsca zagrożone w Katowicach ?
  • Jak podnieść stan bezpieczeństwa w miejscach zagrożonych ?
  • Jak rozwijać współpracę mieszkańców z innym służbami ?
  • Jakie korzyści płyną z partnerstwa naszych wspólnych działań ?

Podczas spotkań do Państwa dyspozycji są również pracownicy Urzędu Miasta Katowice, Straż Miejska, policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach , pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nasze kolejne spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2014 r. Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie na Załężu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.