Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Półkoloniści w komisariacie na Stawowej

  • Dodano: 2018-07-17 10:15

W budynku komisariatu przy ulicy Stawowej, zrobiło się głośno i radośnie. Wszystko to za sprawą wizyty dzieci uczestniczących w półkoloniach zorganizowanych przez szkołę Szkołę Podstawową nr 10 w Katowicach.

Dzięki wizycie półkoloniści mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Stawowej mieli okazję gościć w swoim miejscu pracy wyjątkowych gości. Do budynku Komisariatu Policji VI w Katowicach zawitali uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez szkołę Szkołę Podstawową nr 10 w Katowicach. Na komisariacie goście zostali przywitani przez dzielnicowego st. asp. Roberta Gad który przedstawił milusińskim pracę policjantów. W trakcie spotkania uczniom i ich opiekunom przybliżono założenia akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne wakacje 2018”.

W trakcie spotkania dzieci mogły sprawdzić jak działają kajdanki i inny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się obsługa radiostacji czy też prezentacja kamizelek kuloodpornych. Uczniowie odwiedzili wiele pomieszczeń znajdujących się w komisariacie, w tym pomieszczenie z lustrem weneckim poznając zasadę jego działania. Dzieci mogły także wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe i ulotki promujące bezpieczeństwo nad wodą.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.