Wiadomości z Katowic

Popołudniowe dyżury rachmistrzów

  • Dodano: 2021-09-20 08:15, aktualizacja: 2021-09-20 07:17

Od 17 września do końca września Gminne Biuro Spisowe zaprasza na dyżury rachmistrzów, które odbywać się będą w godzinach popołudniowych w dni robocze - po godzinach pracy Urzędu Miasta oraz w soboty od godz. 9.00.  

Stanowisko spisowe znajduje się przy wejściu do Biura Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1. Zapraszamy !

Przypominamy, że jeszcze tylko do końca września mamy czas na dokonanie spisu powszechnego, który jest obowiązkowy dla nas wszystkich. Objęci są nim wszyscy mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.  

Gminne Biuro Spisowe zachęca do spisywania - https://youtu.be/1333Bj6vrkU

Jak się spisać?

Najłatwiej zrobić to samodzielnie przez internet - przez komputer bądź urządzenie mobilne. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania. Zalogować można się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu bądź podając swój PESEL i nazwisko rodowe matki.

A co gdy nie posiadamy komputera lub nie umiemy się nim posługiwać? Na czas trwania spisu Urząd Miasta Katowice przygotował specjalne stanowiska, gdzie z pomocą pracowników Gminnego Biura Spisowego bądź rachmistrzów można wykonać samospis. Stanowiska te znajdują się w budynku urzędu przy Rynku 1.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z Ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.