Wiadomości z Katowic

Powrót upałów. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [23-29.07]

  • Dodano: 2021-07-22 13:00

Każdemu z nas potrzeba odrobiny słońca. Zaplanowałeś wypoczynek na świeżym powietrzu, aby uzupełnić pokłady witaminy D? Koniecznie sprawdź, jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu.

Tygodniowa prognoza pogody [23-29.07]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Katowicach

Jak wakacje, to aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu! Czy pogoda nam na to pozwoli? Czekają nas upały, a może fala deszczu i gwałtownych burz? Sprawdź!

Piątek 23 lipca

Początek weekendu przyniesie lekkie ocieplenie – termometry wskażą 24 stopnie. Na niebie pojawi się sporo słońca, możliwe są jednak przelotne opady. Temperatura w nocy spadnie do 13 stopni.

Sobota 24 lipca

Sobota będzie słoneczna i gorąca, gdyż temperatura sięgnie 27 stopni. Tego dnia nie przewiduje się żadnych opadów. 

Niedziela 25 lipca

W niedzielę temperatura wzrośnie do 28 stopni. Niestety, słońce częściej będzie znajdowało się za chmurami – meteorolodzy twierdzą, że zachmurzenie może sięgnąć 84%. Tego dnia również ominą nas opady.

Poniedziałek 26 lipca

Początek tygodnia będzie gorący, ale jednocześnie burzowy. Upały sięgną 30 stopni, jednak tego dnia opady nie są wykluczone. Meteorolodzy prognozują także burze z piorunami.

Wtorek 27 lipca

We wtorek temperatura spadnie do 27 stopni. Opady sięgną 9,9 milimetra, a zachmurzenie wyniesie aż 84%. Lepiej zabrać ze sobą parasol!

Środa 28 lipca

Termometry wskażą zaledwie 25 stopni. Zachmurzenie wzrośnie do 93 procent, jednak możemy spodziewać się nieco mniejszych opadów niż we wtorek. 

Czwartek 29 lipca

W czwartek szansa na opady znacznie zmaleje, jednak zachmurzenie nadal będzie duże. Temperatura będzie utrzymywała się na poziomie 25 stopni.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.