Wiadomości z Katowic

Prezydent Katowic Marcin Krupa zakaził się koronawirusem. Zabrał głos w sprawie szczepień

  • Dodano: 2022-01-14 09:00

Marcin Krupa, prezydent Katowic zachorował na COVID-19. Jak podkreśla, zaszczepił się i zachęca do tego innych. Odniósł się też do wypowiedzi jednego z katowickich radnych, który wsparł inicjatywę prezydenta Siemianowic Śląskich.

Prezydent Krupa: korzyści płynące ze szczepienia są niepodważalnym faktem

Szczepienia przeciw COVID-19 podzieliły śląskich samorządowców? Podczas gdy jedni zachęcają do szczepień, inni przestrzegają przed segregacją sanitarną i podkreślają, że szczepić się nie będą. 

- Otrzymałem od Was sporo pytań dot. szczepienia się przeciwko COVID-19 w związku z wypowiedzią radnego J. Zawadzkiego. Dla mnie sprawa jest oczywista. Sam się zaszczepiłem i od początku możliwości skorzystania ze szczepień gorąco zachęcam do tego wszystkich mieszkańców. I mojej opinii nie zmienia nawet to, że aktualnie zostałem "uziemiony" w domu - po pozytywnym teście na COVID. Wiem, że dzięki szczepieniom mam o wiele większą szansę bezpiecznie przejść tę chorobę - trzymajcie za mnie kciuki! – napisał prezydent Krupa w mediach społecznościowych.

Prezydent Krupa dodał też, że „korzyści płynące ze szczepienia są niepodważalnym faktem”.

- Mówią o tym nie tylko naukowcy i lekarze, ale też dane statystyczne. Wśród osób hospitalizowanych i tych, które niestety zmarły na COVID-19 zdecydowaną większość stanowią osoby niezaszczepione. Szczepienie się jest wyrazem osobistej odpowiedzialności - bo szczepionki chronią nas, naszych bliskich, znajomych i współpracowników. Dlatego z wielkim smutkiem, a jednocześnie przerażeniem obserwuję w debacie publicznej wypowiedzi nawołujące do sprzeciwu wobec szczepień, sprzeciwu wobec noszenia maseczek czy też przestrzegania podstawowych obostrzeń sanitarnych. Takie działania są nie tylko wyrazem pogardy wobec personelu medycznego heroicznie walczącego o życie i zdrowie milionów Polek i Polaków - ale także przyczyniają się do tego, że dzienne statystyki zgonów i zachorowań wciąż są bardzo wysokie – napisał prezydent Krupa na swoim facebookowym profilu

Jeden z katowickich radnych: Jestem przeciwko przymusowi szczepień

Przypomnijmy, że Józef Zawadzki, katowicki radny,  wyraził poparcie dla inicjatywy prezydenta Piecha. 

- Pragnę wyrazić moje poparcie dla pana Prezydenta Rafała Piechy. Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta – napisał radny 11 stycznia w mediach społecznościowych.

Po medialnej burzy radny zdecydował się zabrać głos i doprecyzować swoją wypowiedź. 

- W żadnym zdaniu nie napisałem, że jestem przeciwnikiem szczepienia. Sam z rodziną jestem zaszczepiony wieloma szczepionkami w tym na COViD-19. Pan prezydent także nie jest przeciwko szczepieniom, co usiłuje się mu przypisać a tym samym zdyskredytować jego osobę i jak widzę nawet obciążyć odpowiedzialnością za wzrost zakażeń. Ja jako polityk i pan Prezydent jesteśmy jedynie przeciwko przymusowi szczepień. Jesteśmy przeciwko odebraniu prawa wyboru obywatelom, a także przeciwko próbom segregacji, ze względu na te konkretną szczepionkę – dodał radny.

Do szczepień zachęca także inny włodarz. Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa promuje szczepienia przeciwko COVID-19 i na co dzień mierzy się hejtem. Zdradza, że pomimo gróźb, jakie otrzymuje, nie podda się i dalej będzie zachęcał do szczepień. Przypomnijmy, że przedstawiciele „Rewolucyjnej Armii Polaków” wysłali do mikołowskiego magistratu pewien mail.

- EGZEKUCJA - Stanisławie Piechula nadszedł twój czas, nasza organizacja Rewolucyjna Armia Polaków wydała na ciebie wyrok śmierci za zbrodnie przeciwko Polakom i promocję przymusu szczepień eksperymentalną terapią genową, przez całe życie byłeś bezlitosny więc i my nie okażemy ci jej podczas egzekucji – głosi e-mail przesłany do Urzędu Miasta w Mikołowie.

Z kolei przeciw „segregacji sanitarnej” jest prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, jeden z liderów Polska Jest Jedna. W mediach przyznaje, że ani on, ani jego rodzina nie zaszczepiła się przeciw COVID-19.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • jarecki

    Prezydent Katowic - zaszczepiony i chory. Prezydent Chorzowa - 3 dawka i do szpitala. Były prezydent Wałęsa, 3 dawka, to samo. Trzeba być wybitnie tępym/zaślepionym, żeby jeszcze wierzyć w te czopkowanie.

  • Katowiczanin

    Piech na prezydenta Katowic

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.