Wiadomości z Katowic

Próbna defilada w Katowicach - hałas i setka pojazdów [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2019-08-10 08:45, aktualizacja: 2019-08-18 21:31

Ponad setka pojazdów ustawiała się na alei Walentego Roździeńskiego od piątkowego przedpołudnia, aby wziąć udział w próbach do defilady, która przejdzie przez Katowice 15 sierpnia. Było tłumnie i głośno, przez całą noc. 

Opóźnienia, ale w końcu próbna defilada ruszyła


Udało nam się podejść na miejsce około północy, ponieważ pierwszy przejazd grupy miał się rozpocząć około 00:30, jak poinformowali nas obecni na miejscu żołnierze. Na miejscu czekało już sporo osób, ale na rozpoczęcie trzeba było poczekać aż do 2 w nocy, gdy z głośników zaczęła płynąc muzyka, a oddziały piechoty i jednostki zmechanizowane ustawiły się w szyku i przy akompaniamencie muzyki ruszą przez centrum. 

Widowiskowo, ale głośno


Już w nocy w mediach społecznościowych głosy zachwytu mieszały się z irytacją, bo próby do defilady, choć wizualnie bardzo atrakcyjne, dały się jednak we znaki mieszkańcom centrum, Bogucic, Zawodzia i Koszutki. 

Defilada już 15 sierpnia, my też tam będziemy. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Kuba

  Gratuluję i dziękuję! Wspaniała inicjatywa! I jeszcze jedno słowo: NARESZCIE!!! Pochodzę z Katowic i wspólnie z moimi katowickimi dziadkami będziemy na defiladzie! Cześć i Chwała Bohaterom!

 • eh

  Wybory blisko,więc warto w tym roku dopieścić Ślązków.

 • Człowiek

  Darcie na pełen regulator, kto to robi o 2 w nocy??? A to był początek, skończyli o 5. Prywatna kampania wyborcza Morawieckiego za nasze pieniądze, czy tylko pokaz siły przy pacyfikacji Śląska?

 • Jerzy

  Człowiek! Ty chyba nie jesteś stąd, nie jesteś nasz...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.